Білоус: «Податківці стали менше тиснути на бізнес»

Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус повідомив, що в останні кілька місяців кількість перевірок бізнес-структур знизилася на 10-15%
Depo.Гроші
11 березня 2015 17:27
ФОТО: depo.ua
Білоус: «Податківці стали менше тиснути на бізнес»
Білоус: «Податківці стали менше тиснути на бізнес»

«У той же час зросла ефективність перевірок. Якщо раніше аудитор з порога озвучував суму до виплати, то з квітня минулого року ми відмовилися від такої практики. Підставою для складання акту може бути тільки результат перевірки», - розповів він в інтерв'ю segodnya.ua.

За словами чиновника, не всі з 6 тис. аудиторів, що залишилися в ДФС, працюють якісно. Тому першочергове завдання керівництва фіскальної служби - мотивувати співробітників сумлінно виконувати свої обов'язки. Це одна з трьох ключових позицій функціональних реформ ДФС, які проводяться спільно з МВФ. Окрім підвищення професіоналізму персоналу, планується повністю автоматизувати процеси і впровадити електронні сервіси.

Перед початком модернізації був детально вивчений досвід розвинених європейських країн, у тому числі Великобританії. І тільки після цього українські фахівці розробили свою адаптовану до місцевих умов модель податкової системи. «Зараз у нас діє трирівнева структура (Київ-регіон-район), а потрібно перейти до дворівневої. Передбачено функціонування офісу великих платників податків з територіальними відділеннями та обласні інспекції з обслуговування середнього, малого бізнесу та фізосіб. Також буде посилена особиста відповідальність всіх керівників в Києві та на місцях», - пояснив Ігор Білоус на своїй особистій сторінці в Facebook.

Кінцева мета новацій - конструктивні відносини ДФС та платників податків, які повинні будуватися на принципах рівноправності і взаємної відповідальності. Це, в свою чергу, дозволить підвищити культуру сплати податків в нашій країні і посилити дисципліну.