Білорусь і Росія опинилися на порозі "бензинової війни"

Росія погрожує вп'ятеро скоротити обсяги поставок нафти до Білорусі через недопостачання білоруського бензину на російський ринок

Про це білоруському агентству БелаПАН повідомили в міністерстві енергетики Росії, передає depo.ua з посиланням на Радыё Свабода

"При недопостачанні автомобільного бензину на величину, що перевищує 10% від передбаченого графіком обсягу, російська сторона вправі знизити в планованому кварталі обсяги нафтової сировини", - заявили в російському міністерстві.

Як стало відомо, в січні поставки білоруського бензину на Росію практично припинилися.

Білоруська сторона стверджує, що постачання бензину до Росії сьогодні економічно невигідні.

"Для нас поставляти сьогодні бензин на Росію - працювати глибоко в збиток", - сказав заступник прем'єр-міністра Білорусі Володимир Семашко.

При цьому він уточнив, що, припиняє постачання, Білорусь діє відповідно до угоди про створення Євразійського економічного союзу. За його словами, там чітко обумовлено: якщо виявиться, що ціни поставки нафтопродуктів до Росії нижче ціни, за якими можна їх реалізувати в Європі, білоруська сторона має право не здійснювати поставки собі у збиток.

"Сьогодні ціна дійсно істотно нижче, різниця доходить до 100 доларів за тонну", - повідомив Семашко.

Експерт в нафтогазовій галузі Тетяна Маненок констатує, що сьогодні поставляти нафтопродукти на Росію дійсно економічно невигідно - на цьому ринку досить низькі ціни. Хоча при цьому Білорусь не відмовляється від постачань повністю, і якщо ситуація зміниться, то білоруська сторона, безумовно, буде продавати нафтопродукти на російському ринку.

Маненок зазначила, що рішення білоруської сторони продавати нафтопродукти за вищими цінами є обґрунтованим. Через падіння цін на світових ринках експортери будуть шукати можливість максимально ефективно продати своє паливо.

Як прокоментувала Маненок російські погрози, нинішній конфлікт навряд чи призведе до зниження поставок нафти до Білорусі. Вона нагадала, що згідно з договором про створення Євразійського економічного союзу, починаючи з 2016 р. країна може закупити у Росії 24 млн т "чорного золота".

Однак рішення Москви, як вважає експерт, може означати її прагнення до отримання козиря на переговорах з питань ціноутворення на нафту і газ, які почалися ще в кінці минулого року і досі не завершені. Білоруська сторона вважає, що є підстави для зниження цін на газ приблизно на 10 доларів, а на нафту - приблизно на 5-6 доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme