Без програми МВФ гривня може сильно впасти, - Atlantic Council

Українці виводять з країни кошти на 5% ВВП, держава у 2018 році має виплачувати понад 7 млрд доларів боргу, а це значить, що за відсутності чіткої програми кредитування МВФ можлива значна девальвація гривні

Таку думку висловив експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд в інтерв'ю "Голосу Америки", коментуючи недавню публічну заяву МВФ, в якій були викладені рекомендації щодо реформ, передає Depo.ua.

За його словами, як правило, МВФ швидше спілкується з урядом, ніж з громадськістю.

"Думаю, що їх спонукало до такої позиції усвідомлення того, що влада неодноразово неправильно подавала їхні погляди, і вони не хочуть пережити це знову, тому вони звертаються до громадськості", - зауважив Аслунд.

Наводячи приклад неправильного інформування, аналітик згадав випадок в Давосі.

"10 січня Рон Ван Роден, глава місії МВФ, надіслав листа главі Адміністрації президента Ігорю Райнину, а після зустрічі президента Порошенка з Крістін Лагард в Давосі з'явилася інформація, ніби, вона і не знала про лист. Очевидно, що це - неправда", - наглосив Аслунд.

Також, на його думку, не варто забувати про одне з головних питань – створення антикорупційного суду.

"Серед вимог, які наводить МВФ, звичайно, одна є набагато більш важливим, ніж все інше - це створення незалежного антикорупційного суду", - переконаний Аслунд.

Він наголосив, що за відсутності дієвого суду українці виводять кошти на 5% ВВП щороку, і Україна не отримує відповідних засобів у вигляді прямих іноземних інвестицій, адже інвестувати - небезпечно.

"Це - ключовий момент для економічного і соціального розвитку України", - вважає аналітик.

Все ж Аслунд переконаний, що Україна має великі шанси отримати п'ятий транш МВФ. І шанси на перемогу в питанні антикорупційного суду – значні. А ось відсутність програми МВФ, на думку аналітика, може викликати значну девальвацію в Україні.

"Україна зараз має близько 18 млрд доларів міжнародних резервів і, думаю, їй потрібно як мінімум 15 мільярдів доларів, щоб утримувати певну валютну стабільність. Україна може розмістити 2-3 мільярди доларів євробондів, можливо, на ринку в цьому році, і, ймовірно, отримати ще 1 мільярд доларів. Однак, цього не достатньо. Україну чекають виплати в 7 мільярдів доларів в цьому році, наскільки нам відомо. Можливо, трохи більше. І якщо Україна не матиме достатніх резервів, ми можемо побачити значну девальвацію", - прогнозує аналітик.

Нагадаємо, що МВФ для продовження співпраці вимагає від України створити антикорупційний суд, причому негайно. В уряді визнали, що остаточних домовленостей ще немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme