АЗС після ажіотажу: притихлі ціни та повні баки

Працівники столичних АЗС радять не робити запаси бензину: кажуть, пальне є і навіть дешевшає
Depo.Гроші
2 березня 2015 13:39
ФОТО: depo.ua
АЗС після ажіотажу: притихлі ціни та повні баки
АЗС після ажіотажу: притихлі ціни та повні баки

depo.ua об'їхав столичні заправки і з'ясував, чи є ажіотажний попит на пальне.

«Закуповувати бензин про запас зараз немає сенсу», - ввічливо порадив нам заправник столичної заправки Shell. «Зараз на всіх заправках бензин впав у ціні. Напевно, скоро і у нас ціни знизять. Зачекайте тиждень і приїжджайте». Треба сказати, що машин на цій заправці взагалі немає. І це о 9.30 ранку в понеділок, коли на АЗС традиційно заїжджає велика кількість транспорту. Очевидно, що охочих заправлятися по 27,99 грн за літр небагато.

Подібна ситуація й на автозаправці WOG. Але тут активність вища - кілька машин відкривають свої баки для паливних пістолетів. Заводимо розмову із заправниками, питаємо, чи чекати дефіциту бензину та чи не час закуповувати пальне про запас. «Дефіциту не буде - це точно. Зараз не «совок», можете не хвилюватися. Інша справа, яка буде ціна? У нас бензин А-100 пару днів коштував 40 грн/л, а потім подешевшав», - повідомляє заправник.

А ось на АЗС «ОККО» - ціла черга. Хоча ці станції не можуть похвалитися найдешевшим «А-95». Зараз найпопулярніша марка бензину тут коштує теж 27,99 грн/л. «Кілька днів був підвищений попит. Я сам закупив дві каністри бензину, ще по 16 грн/л. Тепер буде на чому в село їздити. Та й економія пристойна - 10 грн на літрі», - хвалиться нам заправник. За його словами, коли бензин почав різко дорожчати, люди до них активно приїжджали з каністрами. Зараз заспокоїлися, заправляються як звичайно. Найчастіше 10-20 літрів за раз.

На «Кло» заправник на наше питання, чи варто до них приїжджати з каністрою, поблажливо посміхається у свої пишні вуса. «Я працюю на цій заправці вже не перший рік. Не переживайте. Повірте, бензин є і буде. І ціна зараз стабілізувалася. Мало хто у нас скуповував каністрами бензин - усі заправляються як завжди», - заспокоює чоловік.

Найдешевший бензин знаходимо на заправці «ТНК». Тут «А-95» можна сьогодні залити по 25,49 грн/л. Заправник - дівчина. Починаємо розмову про якість пального, адже у них дешевше, ніж скрізь. «Бензин у нас хороший. Запаси у компанії великі, так що дефіциту не буде, не хвилюйтеся», - відповідає нам співробітниця ТНК.

Біля каси народу немає, так що касир може приділити нам хвилинку. «Ми ціни не змінювали вже з четверга. Тобто ціни стабілізувалися поки. Про нове подорожчання бензину не чули. А до того - так, кожен день змінювали ціни декілька разів. Навіть вночі. Але підвищеного попиту на пальне немає. Може, частіше, ніж зазвичай, водії просять заправити до повного бака», - розповідає дівчина-касир. Біля колонки знаходимо підтвердження її слів: до нас тут хтось залив у своє авто 40 літрів їхнього фірмового 95-го бензину Pulsar, і обійшлося йому це у 1030 грн.

Фото: Кирило Чуботін/depo.ua