Утікач Ставицький переоформив розкішний будинок тещі на офшор

Один із київських маєтків родини екс-міністра екології Едуарда Ставицького восени було переоформлено на нового власника
Depo.Гроші
13 січня 2015 10:43
ФОТО: depo.ua
Утікач Ставицький переоформив розкішний будинок тещі на офшор
Утікач Ставицький переоформив розкішний будинок тещі на офшор

Про це пише у своєму блозі  журналіст «Deutsche Welle» Катерина Каплюк, передає depo.ua.

Будинок на вул. Дубенській, 14 (біля Ботанічного саду) раніше був оформлений на його тещу Валентину Ушакову. З жовтня 2014-го року власником будівлі стала кіпрська компанія «Магавенія Інвестментс» («Magavenia Investments»).

На цю ж «Магавенія Інвестментс» нещодавно переписали ТОВ «Актив капітал груп», яким раніше володіла Ушакова. Директором «Актив капітал груп» досі залишається Анатолій Ставицький, батько екс-міністра. Власником «Магавенії» є компанія «САЙКОН Холдінгс ЛТД» («Sykon Holdings LTD»).

Крім цього журналістка повідомила про офіційних власників квартир у Пасажі на Хрещатику. «Наприкінці 2000-х квартирами № 30-31 володіла близька до екс-глави Партії зелених Володимира Костеріна фірма« Медіа Проект Плюс », але хто саме був власником в 2013-2014 роках, мені поки невідомо. Як говорили сусіди, найчастіше на цьому поверсі можна було побачити тещу Ставицького. Тепер же, принаймні одній квартирі (а саме №31) навряд чи загрожує арешт. Згідно запису в реєстрі, в грудні 2014-го року його володаркою стала Юлія Лаута. Так звуть подругу/дівчину сина Ставицького, яка неодноразово на камеру заявляла про давнє знайомство з ним», - пише Каплюк.

Інший квартирою в Пасажі (№78), де ще на початку 2014-го року була прописана дружина міністра Олена, володіє компанія «Еліт-Рент». Ця фірма має у власності і одну з квартир на бульварі Дружби Народів, 14-16: у цьому будинку правоохоронці знайшли коштовності міністра Ставицького під час обшуків, проведених після його втечі з України після Майдану. Власник «Еліт-Рента» ховається за шотландською фірмою, однак директор і підписант компанії Сергій Пушкаренко і Володимир Дробот виявилися давніми знайомими екс-міністра. Пушкаренко, наприклад, ще і якийсь час очолював компанію «Голден Деррік».

Відомо, що після того як Ставицький втік з України, правоохоронці обшукали його квартиру, в якій була виявлена колекція дуже дорогих годинників, діаманти, золото і готівка.

Зараз Ставицький знаходиться у розшуку Інтерполу. За даними ЗМІ, він міг змінити прізвище і громадянство.

Фото: kapliuk.wordpress.com