"Барабашово" без світла: З чиєї вини відключили електрику, і як з цим впоралася адміністрація ТЦ

У кінці січня на частині торгових ділянок найбільшого ринку Харкова та всієї України зникло світло, що відбулося за рішенням "Харківобленерго". Зараз проблема майже вирішена - світло повернули більшості павільйонів, робота над цим ведеться кожен день

"Барабашово" без світла: З чиєї вини від…

Ми розібралися, що насправді сталося на території "Барабашово", і яким чином протест деяких підприємців призвів до негативних наслідків для ТЦ.

Як так вийшло, що ринку відключили світло

Проблема полягає в тому, по території ринку проходить високовольтна лінія електропередач. Відповідно, охоронну зону - територію під лінією електропередач - забудовувати не можна. Причин для цього декілька: по-перше, це небезпечно, а по-друге - лінії час від часу необхідно обслуговувати і ремонтувати.

Проте, на території охоронної зони знаходяться МАФи, які "Харківобленерго" доручив адміністрації ринку прибрати. У зв'язку з цим, протягом 2018 року адміністрація отримала близько 12 приписів від "обленерго" з вимогою виконання демонтажу.

Тим часом деякі підприємці, які орендували ці МАФи, вирішили, що споруди збираються прибрати за ініціативою керівництва ТЦ, а не через обгрунтовані вимоги "Харківобленерго". В результаті, МАФи залишилися на місці і 23 січня 2019-го енергетики відключили світло в охоронній зоні.

При цьому відключена від живлення гілка, яка постачала електроенергією ці об'єкти, також торкнулася частини ділянок ТЦ, які в охоронну зону не потрапляють.

Да буде світло

Адміністрація ринку не могла перешкоджати рішенню "Харківобленерго" про відключення світла. Проте, не можна було залишати підприємців, які перебували поза охоронною зоною, без електроенергії.

Використовуючи власні ресурси, адміністрація змогла забезпечити підключення основної частини цих об'єктів шляхом перерозподілу потужностей з інших об'єктів на знеструмлену лінію.

Зараз світло з'явилося у понад 1800 торгових об'єктах, підприємство встановило майже 400 м електромереж.


Що відбувається на ділянках, де все ще немає електрики

Незважаючи на тривалу роботу по відновленню освітлення, світло є ще не на всіх торгових точках, які знаходяться поза охоронною зоною.

Адже підключення займає чимало часу: кабель, який живить велику гілку, робиться виключно під замовлення, а це вже справа декількох тижнів. Після виготовлення кабель повинен пройти випробування, експертизи, все це - знову за гроші ринку.

Проте, кожен день на "Барабашово" включаються чергові об'єкти.

Але навіть на тих торгових точках, де світла немає, все одно триває робота. Торгівля йде при денному світлі, так що більшості об'єктів освітлення і не потрібно.

Якщо на ділянці немає природного світла, то там вмикають акумуляторні джерела, але таких об'єктів вкрай мало.

Хто поширює неправдиву інформацію про проблеми зі світлом на ринку

15 лютого в Харкові з приводу ситуації на "Барабашово" пройшло засідання тристоронньої робочої групи.

Робоча група була створена рішенням міськради, складається вона з її представників під керівництвом міського голови Геннадія Кернеса з одного боку, адміністрації ТЦ з другої, і представників деяких ініціативних груп орендарів - з третьої сторони.

На зустрічі обговорювали як відновлення електрики на ринку, так і створення комплексної "дорожньої карти", головною метою якої стане забезпечення конструктивного діалогу всіх зацікавлених сторін.

Зокрема, Кернес на ній підкреслив, що орендарі повинні оплачувати послуги з вивезення сміття, охорони, надання електрики в рамках чинного законодавства. Адже через те, що орендарі цього не роблять, місцевий бюджет вже недоотримав близько 10 млн грн податків.

Як пояснили в прес-центрі ТЦ, проблема полягає в ряді підприємців, які в один прекрасний момент вирішили не оплачувати вищевказані послуги. Відмовки у них завжди були різні, але відключення світла стало таким собі лакмусовим папірцем, щоб підняти зайвий шум в ЗМІ навколо "Барабашово" і звинуватити в проблемах адміністрацію ринку.

Проте, ще до того, як в охоронній зоні відключили світло, цим підприємцям - орендарям МАФів, пропонували альтернативу. Зокрема, вони могли переміститися на інші торговельні майданчики, а адміністрація допомогла б їм в переміщенні. Їм також пропонували пільги при оренді нових торгових точок, додаткові рекламні та маркетингові ресурси, щоб залучити покупців на нові місця.

Проте, підприємці від таких пропозицій відмовилися. Наразі вони досі не полишили МАФи, через які сталося відключення світла за рішенням "Харківобленерго".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme