Банкнота у 1000 грн: Що принесе Вернадський українцям

НБУ оголосив про введення в обіг банкноти номіналом у 1000 грн. Новина викликала ажіотаж у українців

Новина з'явилася на сторінці Нацбанку у Facebook, передає Depo.ua.

З 1 жовтня монети у 1, 2, 5 копійок перестануть бути платіжним засобом, а з 25-го українці зможуть розплачуватися новими купюрами. 

У НБУ пояснюють зміни тим, що з роками ціни і доходи українців зросли, тож нова банкнота спростить розрахунки. Крім того,  її введення допоможе економити на транспортуванні і зберіганні банкнот. 

Прикрасить банкноту портрет першого президента Української академії наук Володимира Вернадського. Відповідно, зі зворотнього боку розміститься будівля президії НАН. 

Доповнять смисловий ряд слова академіка: "Я вірю у величне майбутнє України". 

В НБУ стверджують, що окрім Вернадського, розглядали постаті Олександра Довженка, Данила Галицького, Миколи Костомарова, Петра Конашевича-Сагайдачного і Павла Скоропадського. 

Акцентують, що банкнотний ряд не оновлювався з 2006-го, коли в обіг ввели 500 грн. Тож йдеться не про майбутню інфляцію, а про нормальну реакцію на зміни у країні протягом багатьох років. 

Втім, у соцмережах вірити НБУ не поспішають. 

Втім, той факт, що деякі надто серйозно сприймуть подібні прогнози і вишикуються в черги за валютою, може зумовити інфляцію вже прямо зараз. 

При цьому варто врахувати той факт, що розмови навколо введення нової банкноти точилися і минулого літа, і позаминулого. Щоправда, тоді НБУ спростовував подібні чутки. У мережі ж ходили нібито зображення банкнот з портретом Пантелеймона Куліша. 

 

Чи буде інфляція - не єдиний предмет для дискусій щодо нової мешканки гаманців українців. 

У деяких викликає нарікання і сама кандидатура Вернадського.

 

Інші, навпаки, акцентують на його патріотичному світогляді і на тому, що постаттю українського вченого нарешті зацікавиться широкий загал співвітчизників. 

Частину ж користувачів турбують суто побутові моменти. Адже не секрет, що навіть зараз буває проблематично отримати решту з 500 грн, а спроба розрахуватися купюрою у 1000 грн може обернутися цілою пригодою. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна