Банки почали блокувати картки українців із "сумнівним заробітком"

Національний банк України просить банки заблокувати карти своїх клієнтів, яких можна запідозрити в отриманні доходів сумнівного походження
Depo.Гроші
25 лютого 2016 13:10
ФОТО: depo.ua

В регуляторі такий захід пояснюють боротьбою з тероризмом і незаконним відмиванням грошей і радять всім клієнтам комерційних банків ідентифікуватися, передає depo.ua з посиланням на "Сегодня".

У НБУ кажуть, що в останні місяці стали активно використовуватися схеми з переведення у готівку незаконних грошей через фізичних осіб. Наприклад, співробітники фірми масово отримують матеріальну допомогу в 20-30 тис. грн, або благодійний фонд несподівано починає допомагати сотням людей, перераховуючи їм по 3-5 тис. грн.

Щоб припинити цю діяльність, регулятор зажадав від банків провести ідентифікацію клієнтів. Першими під підозру потрапили фрілансери.

"Я працюю фрілансером, в одному з банків у мене відкритий рахунок, на який мої замовники перераховують гроші за роботу, іноді це великі суми - близько $ 1000. Днями я отримав з банку лист, в якому сказано , що відповідно до вимог НБУ, мені необхідно протягом 10 днів пройти процедуру ідентифікації клієнта. Для цього я повинен підійти з паспортом до найближчого відділення банку і відповісти на ряд питань. мені приховувати нема чого, але я ж міг і не заглянути в поштову скриньку або лист могло потрапити в спам, і я б його не помітив. А за 10 днів мою картку заблокують!" – розповів виданню Ярослав К.

Водночас в НБУ зазначають, що це європейська практика, там кожен банк знає своїх клієнтів.

"Причому ми тепер вимагаємо від банків не тільки повідомляти НБУ і службі фінансового моніторингу про підозрілі банківські операції, а й відразу ж ці операції зупиняти.", - уточнили в НБУ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<