Банкам наполегливо рекомендували наповнити свої каси готівковими доларами

Національний банк України закликає комерційні банки забезпечити населення можливістю придбання готівкової іноземної валюти в рамках адміністративно встановленого обмеження в еквіваленті 3 тис. грн
Depo.Гроші
25 вересня 2014 11:13
ФОТО: depo.ua
Банкам наполегливо рекомендували наповнити свої каси готівковими доларами
Банкам наполегливо рекомендували наповнити свої каси готівковими доларами

Про це повідомляється на веб-сайті НБУ з посиланням на виступ глави НБУ в ході наради з керівниками 40 найбільших банків, пише ДеПо.

«Регулятор очікує від банківської спільноти адекватної відповіді - забезпечення кас банків по всій країні готівковою інвалютою, щоб кожен громадянин спокійно міг купити інвалюту в еквіваленті до 3000 грн на добу», - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в ході наради 23 вересня за участю президента, прем'єр-міністра, найбільших експортерів і банкірів була досягнута домовленість про курсовий орієнтир 12,95 грн/$ 1.

В результаті, курс гривні, зокрема, на міжбанківському валютному ринку в середу зміцнився до 13,2000 грн/$ 1 з 14,7500 грн/$ 1 днем раніше. Разом з тим, незважаючи на формальне зміцнення гривні, придбання інвалюти з відповідних курсів на готівковому ринку залишається проблематичним завданням через незначні пропозиції.

У НБУ повідомили, що питання протидії суттєвим курсовим коливанням президент України визначив першочерговим завданням для забезпечення економічної безпеки держави.

«У той час, коли Україна знаходиться під безпрецедентним тиском військової агресії, об'єктивно погіршилися девальваційні очікування населення і завданнями Нацбанку і уряду є нівелювання впливу емоцій на стан фінансового ринку», - цитується в повідомленні В. Гонтарева.

За її словами, для цього кожному банку необхідно налагодити роботу касових відділів в суворій відповідності з нормативною базою з питань здійснення валютно-обмінних операцій, зокрема забезпечити контроль над обсягом валюти, який продається в одні руки протягом одного дня.

Глава НБУ також нагадала про персональну відповідальність керівників банків за дотримання законодавства та про наявний у Нацбанка інструментарій впливу на банки.

«Перш за все, мова йде про призупинення проведення операцій, що мають підвищений ризик їх використання в протиправних цілях», - наголошується в повідомленні.

При цьому глава НБУ Валерія Гонтарева зазначила солідарну відповідальність Нацбанку і банків України за ситуацію на фінансових ринках і стабільність банківської системи в цілому.