Банк Жеваго визнали неплатоспроможним

Національний банк України (НБУ) постановою №612 від 17 вересня відніс ПАТ "Банк" Фінанси та Кредит", підконтрольний народному депутату Костянтину Жеваго, в категорію неплатоспроможних
Depo.Гроші
17 вересня 2015 20:23
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ, передає depo.ua.

"Банк "Фінанси та Кредит" прийняв на себе зобов'язання з підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера і по дотриманню обов'язкових резервів та інших нормативів... Коли акціонер не виконав свої зобов'язання - ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним і переданий до Фонду (гарантування вкладів фізосіб,- ред)", - наводиться в повідомленні коментар голови НБУ Валерія Гонтарєва.

Нацбанк підкреслює, що 93,2% (234 тис. осіб) всіх вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму ФГВФО 200 тис. грн.

Банк "Фінанси та Кредит" засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат Костянтин Жеваго.

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату були рівні 16,98 млрд грн, у тому числі у валюті - 11,61 млрд грн.

Більше економічних новин читайте у рубриці Гроші.depo.ua