Банк «Надра» визнано неплатоспроможним - НБУ

Нацбанк прийняв рішення визнати неплатоспроможним банк «Надра»
Depo.Гроші
6 лютого 2015 11:32
ФОТО: depo.ua
Банк «Надра» визнано неплатоспроможним - НБУ
Банк «Надра» визнано неплатоспроможним - НБУ

Дане рішення закріплене в постанові №83 від 5 лютого поточного року, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ в Facebook.

«Основна причина віднесення ПАТ «КБ «Надра» до категорії неплатоспроможних - недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України», - йдеться в повідомленні.

Так, 99% всіх вкладників ПАТ «КБ «Надра» мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн, отже, вони отримають свої вклади в повному обсязі.

Однак відзначили в НБУ, частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади тільки в межах суми, гарантованої Фондом. Загальний обсяг всіх виплат вкладникам ПАТ КБ «Надра» складе більше 3,6 млрд грн.

«Згідно з рекомендаціями регулятора ПАТ «КБ «Надра» подавало плани капіталізації. Однак Національний банк не мав підстав вважати банк життєздатним, оскільки експертний аналіз цих планів засвідчував продовження генерування банком збитків у майбутньому. Крім того, можливість виконання планів капіталізації ставилася в залежність від реструктуризації раніше наданих Національним банком кредитів на пільгових умовах і на термін 10 років», - повідомили в НБУ.

Таким чином, акціонери ПАТ «КБ «Надра» не підтвердили готовність надати реальну та оперативну фінансову підтримку установі, у тому числі для погашення боргів, отриманих попереднім акціонером, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників діяльності банку і неможливості своєчасного виконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

Як повідомляв depo.ua, раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що наприкінці поточного тижня в банку «Надра» буде введена тимчасова адміністрація.

Нагадаємо, 2014 рік банк закінчив зі збитками в 1 млрд грн. Сукупні активи банку «Надра» в 2014 році збільшилися на 15% - до 35,8 млрд грн. Кредити та заборгованість клієнтів в минулому році зросли на 24% - до 31 млрд грн. Обсяг сформованих резервів склав 19% суми кредитної заборгованості клієнтів.

Банк «Надра» входить до складу Group DF, яка належить Дмитру Фірташу. За активами, за підсумком 2014 року, банк входив до категорії найбільших і займав в рейтингу 11-е місце.