Бальцерович розповів, як треба боротися з олігархами в Україні

Наявність олігархів в Україні – це результат відсутності реформ
Depo.Гроші
30 травня 2016 10:48
ФОТО: depo.ua

Про це сказав представник президента України в Кабміні та співголова Групи підтримки реформ при уряді України Лєшек Бальцерович в інтерв'ю ЛІГА.net.

"Потрібно перш за все подивитися, де залишилися привілеї. Усунення привілеїв - правильний шлях. При цьому потрібен комплексний підхід", - сказав він у відповідь на питання, що він планує робити з олігархами.

Він зазначив, що тісні зв'язки олігархів в політичному полі України – це результат відсутності реформ.

"Для мене приклад олігарха полягає в тому, що людина отримує великий статок шляхом політичних зв'язків і користується цим майном. І мені здається, що ця дефініція вживається в Україні занадто широко. У Польщі раніше теж говорили, що якщо хтось багатий, значить, він - олігарх. Стів Джобс - олігарх? Білл Гейтс - олігарх? Люди домоглися свого статку в рамках конкуренції і завдяки своїм талантам. З іншого боку, один з найбагатших людей планети - мексиканець Карлос Слім - отримав свій статок завдяки політичним зв'язкам і монополії. Треба усунути монополію, усувати політичні зв'язки. При цьому треба зміцнювати конкуренцію. Це, мабуть, не найшвидший процес. Але чим раніше це буде зроблено, тим швидше феномен олігархату перестане бути проблемою в Україні", - сказав Бальцерович.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.