Бахматюк заявив про готовність до компромісу з Нацбанком

Олег Бахматюк пропонував Національному банку України мирову угоду з розстрочкою на 7 років
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 16:18
ФОТО: depo.ua
Бахматюк заявив про готовність до компромісу з Нацбанком
Бахматюк заявив про готовність до компромісу з Нацбанком

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив власник "Укрлендфармінга" Олег Бахматюк, передає Depo.ua з посиланням на ДС.

"Ми пропонували відкриту мирову угоду з розстрочкою на сім років. Якби Нацбанк хотів повернути гроші, він би сів за стіл переговорів, але якщо Валерія Гонтарєва хоче знищити компанію, то їй не цікаві наші пропозиції", - сказав він.

За його словами, він також готовий підсилити заставу перед Нацбанком з питання поручительства. "Якщо Нацбанк хоче змінити умови, я готовий домовлятися. Якщо хоче посилити заставу, я готовий про це говорити. Ті 37 млрд грн боргу, які я нібито заборгував, це дурість. Реальний сумарний борг Фонду гарантування вкладів і Нацбанку - це 18-19 млрд, з цієї суми на 7 млрд грн є моє особисте поручительство перед НБУ, а ще потрібно говорити з Фондом...", - сказав Бахматюк.

Він також повідомив, що поки всі переговори з Нацбанком з питання поручительств завершувалися невдало.

"Я не розумію, що хоче від мене Нацбанк. Вбити компанію? Ми вклали в усі наші об'єкти дуже багато грошей - близько $ 2,5 млрд. А при падінні такої компанії, "шакали", як радники, зароблять собі $ 50-60 млн, але кредитори, акціонери і Бахматюк при цьому все втратять ", - додав він.

Бахматюк підкреслив, що заяви НБУ про "нібито його заборгованості в 37,9 млрд грн" впливають на репутацію компанії "Укрлендфармінг" та її відносини з інвесторами.

"Після банера на сайті Нацбанку кредитори почали дзвонити по-новому ... Всі питають причину конфлікту, і як це буде впливати на наше фінансове становище, а сумніви кредиторів часто призводять до дефолтів", - зазначив він.

Бізнесмен пояснив, що кредитори компанії зараз повністю забезпечені, в тому числі і акціонерним капіталом. "Вони не хочуть керувати компанією, але вони хочуть, щоб вона працювала. Зараз загальний борг компанії - $ 1,68 млрд", - сказав він.

За словами власника компанії, "Укрлендфармінгу" вдалося реструктурувати в 2015-2016 роках 95% своєї заборгованості, по 5% ще йдуть переговори. За останніх два з половиною роки "Укрлендфармінг" виплатив $387 млн ​​зовнішнім кредиторам.

Нагадаємо, НБУ на своєму твіттер-акаунті 13 жовтня за хештегом (міткою) "судова реформа" розмістив інфографіку з портретом Бахматюка, в якій нагадав, що подав на нього, як власника визнаних неплатоспроможними банків "ВіЕйБі" і "Фінансова ініціатива", в суд 5 позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, які сумарно заборгували Нацбанку з рефінансування 10,9 млрд грн.

На наступний робочий день, 17 жовтня, центробанк під хештегом "більше ніж транш МВФ", опублікував чергову інфографіку з портретом бізнесмена, в якій стверджується, що "Бахматюк винен державі громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн". У цю суму НБУ включив вже зазначену раніше заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній Бахматюка перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох його банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.

Довідка: "Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

У структуру холдингу входять 16 сучасних елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктора, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод з виробництва яєчних продуктів "Імперово Фудз", три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.