Бахматюк: Виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" - це особиста примха Гонтаревої

Виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" - це була особиста примха голови Національного банку України Валерії Гонтаревої
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 15:58
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив власник "Укрлендфармінга" Олег Бахматюк, передає Depo.ua з посиланням на ДС.

За його словами, ще за часів прем'єр-міністра Арсенія Яценюка "міністр фінансів Олександр Шлапак запропонував мені купити на 2 млрд грн державних облігацій".

"Ці облігації ми потім поставили у Нацбанк один до одного. Фактично, я зробив послугу уряду, але Валерія Гонтарева, коли ввела тимчасову адміністрацію в банк, уцінила ці облігації на третину - сформувала недолік ліквідності", - зазначив Бахматюк.

"Це цинізм вищої міри! Ви можете запитати будь-якого учасника фінансового ринку про те, чи заважала комусь "Фінансова ініціатива", і вони дадуть відповідь - "ні". Так, "Фінансова ініціатива" була тісно пов'язана з аграрним бізнесом і акціонером, але вона могла спокійно виплачувати людям відсотки", - додав він.

"По "Фінансовій ініціативі" у нас взагалі був прецедент. Ми платили один до одного до виплат Фонду гарантування. Але Нацбанк нам заблокував платежі: три місяці ми не могли людям заплатити добровільно. У "Фінансовій ініціативі" половина моїх друзів гроші тримали. Ясно, що я буду ці кошти повертати", - заявив Бахматюк.

Довідка: АТ "Комерційний банк "Фінансова ініціатива" був заснований у 2005 році. Його 100%-ним бенефіціаром на березень 2015 років через Quickcom Limited і ТОВ "Інвест-Сервіс" був Олег Бахматюк.

23 червня 2015 року Нацбанк України визнав банк "Фінансова ініціатива" неплатоспроможним. 

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 квітня 2015 року з розміром активів (19,18 млрд грн) банк "Фінансова ініціатива" займав 16-е місце серед 133 українських банків.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.

Мітки: