Бахматюк: VAB Банк може бути докапіталізований на 2,5 - 3 млрд грн

Акціонери VAB Банку знайшли можливість докапіталізувати установу на 2,5 - 3 млрд грн за рахунок залучених ззовні інвестицій
Depo.Гроші
8 жовтня 2014 11:48
ФОТО: depo.ua
Бахматюк: VAB Банк може бути докапіталізований на 2,5 - 3 млрд грн
Бахматюк: VAB Банк може бути докапіталізований на 2,5 - 3 млрд грн

Про це заявив головний бенефіціар банку Олег Бахматюк, повідомили  ДеПо в прес-службі підприємця.

«Ми знайшли можливість залучити частину коштів самостійно, а також звернулися до Національного банку України з тим, щоб він також взяв участь у підтримці ліквідності VAB Банку. Сьогодні вся банківська система опинилася в непростих умовах. Представники уряду прямо говорять про те, що у Фонді гарантування вкладів недостатньо коштів для покриття навіть незначної частини депозитів у випадку погіршення ситуації. Тому НБУ повинен створити систему максимального заохочення акціонерів до вливання капіталу в банки. Цього сьогодні потребують більшість фінустанов», - заявив Бахматюк.

За його словами, чистий відтік депозитів населення з початку поточного року склав більше 2 млрд грн. Він також зазначив, що VAB Банк - перший і поки єдиний на ринку банк, який звернувся до НБУ з такою пропозицією.

«Успішна реалізація цього спільного проекту дасть позитивний сигнал ринку про готовність регулятора і влади в цілому підтримувати фінансову стабільність у банківському секторі. І зробити цей інструмент дієвим важелем для управління ситуацією», - додав підприємець.

Власник VAB Банку зазначає, що у світовій практиці, коли йдеться про системні банки, інвестиції регулятора або уряду в докапіталізований банк, як правило, співвідносяться з інвестиціями акціонерів як 3 до 1 (на 1 гривню інвестицій акціонера - 3 гривні державних коштів).

«Це досвід, успішно випробуваний в Грузії, багатьох європейських країнах, де завдяки такому підходу вдалося уникнути масової ліквідації банківських установ», - зазначає він.

Якщо досвід VAB Банку виявиться успішним та інші системні банки також будуть докапіталізовані, наступним кроком, вважає О.Бахматюк, необхідно проводити глобальну реформу банківського сектору. В рамках такої реформи повинні бути знижені відсоткові ставки за депозитами та кредитами і з допомогою них запущені механізми активного кредитування економіки. Крім того, держава повинна хоча б тимчасово запровадити 100% гарантії компенсації вкладів для підвищення довіри населення до банківської системи в цілому.

ДОВІДКА:

Станом на 1 липня активи VAB банку склали 23 543,2 млн грн, кредити і заборгованість клієнтів 17 224,9 млн грн, власний капітал - 2 923,0 млн грн. Перше півріччя банк закінчив з чистим прибутком 303 тис. грн, за 2013 р. прибуток банку склав 1,856 млн грн. Найбільшим акціонером фінустанови є кіпрська компанія Quickcom Limited (86,778%), фактичекским бенефіціаром якої є Олег Бахматюк.