ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бахматюк розповів, що потрібно аграріям замість неефективних дотацій

Олег Бахматюк, власник одного з флагманів українського аграрного сектора компанії Укрлендфармінг (Ukrlandfarming), в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів, чому дотації аграріям є неефективними, а механізм їх розподілу непрозорий, та що насправді може підтримати українській агросектор

Depo.Гроші
23 жовтня 2018 10:31
ФОТО: depo.ua

Олег Бахматюк заявив, що його компанія не отримувала цього року жодної копійки по цій програмі. Більш того, Олег Бахматюк вважає цю модель неробочою і такою, яка є несправедливою для 80% учасників ринку: "Справедливий розподіл дотацій має бути автоматичним і незалежним від чиновника і бізнесмена. У нас працювала не ідеальна, але робоча модель автоматичного повернення ПДВ. І вона влаштовувала майже всіх. Її зламали в угоду популізму, МВФ чи ще чомусь. Натомість зараз пропонуються неробочі моделі, які призводять до перекосів і маси інсинуацій. Тому, як на мене, треба або повернутися до автоматичного повернення, але це, наскільки я розумію, не дозволить зробити МВФ, або потрібно просто чесно сказати: наступного року ніяких дотацій аграріям не треба давати. Це буде чесніше по відношенню до 80% ринку ніж вигадувати чергові ситуативні квазімоделі".

На думку бізнесмена, 90% ринку виступає проти нинішньої моделі і 100% ринку розуміє, що головна проблема, яка заважає розвиватись аграрному сектору економіки - не розподіл дотацій, а інфраструктурні проблеми і побори силовиків. "Дрібному фермеру треба дати можливість узаконити землю і врегулювати питання з рейдерством. Це для нього більша допомога держави, ніж міфічна дотація. Окрім того, я підтримую ідею стимулювання вирощування ВРХ, коли держава дотує кожну голову вирощуваної худоби. Але ця ідея поки, на жаль, дуже слабо запрацювала", - розповів Олег Бахматюк.

Бізнесмен вважає – кошти, які держава виділяє на дотації в агросекторі, а це близько 4 млрд грн, мають піти на підтримку вирощування ВРХ та здешевлення кредитів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.