Бахматюк: Окупація Донбасу та Криму завдала серйозного удару по виробництву яєць

Окупація Криму і частини Донбасу серйозно вплинула на ринок курячих яєць
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 17:38
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив власник "Укрлендфармінга" Олег Бахматюк, коментуючи скорочення виробництва яєць за дев'ять місяців на 11%, передає Depo.ua з посиланням на ДС.

"Яйце - це сезонний товар, і потрібно розуміти одне: до відділення Донбасу і Криму 55% виробництва яєць в країні припадало на промисловість, а 45% виробляли господарства населення. Зараз пропорція змінилася, і 63% яєць виробляють господарства населення", - зазначив Бахматюк .

За його словами, Донецька, Луганська області та Крим були одними з кращих регіонів з продажу харчових продуктів, в тому числі і яєць. "Традиційно люди там не займаються домашнім сільським господарством. Вони працювали на металургійних комбінатах і на шахтах, отримували високі зарплати, Крим ріс за рахунок туристів", - пояснив Бахматюк.

"Авангард" чому так багато втратив? Тому, що в Донецькій області ми займали 80% ринку, в Луганській - 90%, а в Криму - 100%. Тому "Авангард" впав у два рази. Зараз він виробив 3 млрд яєць. Крім цього, впали доходи населення, відповідно, люди стали купувати менше солодощів, печива, майонезу, а до складу цих продуктів теж входять яйця", - зазначив бізнесмен.

Також Бахматюк додав, що зараз його компанії дивляться на ринок Еміратів і нарощують поставки до Іраку. "ЄС, я думаю, буде до останнього захищати свій ринок від наших поставок яйця. Ринок Близького Сходу цікавий, але там часто йдуть військові дії, і ти просто можеш втратити весь свій товар там", - додав він.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.