Бахматюк: Арешт активів "Укрлендфармінгу" ні до чого не призведе

Власник "Укрлендфармінгу" Олег Бахматюк не виключає, що оскаржить в міжнародних судах можливий арешт активів своєї компанії, але не хоче цього робити
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 16:47
ФОТО: depo.ua

Про це бізнесмен заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua з посиланням на "ДС".

"Я, коли спілкувався з Валерією Гонтаревою, пояснював, що всі акції компанії закладені кредиторам. Арешт Нацбанком всього мого майна ні до чого не призведе, тільки дестабілізує фінансову ситуацію", - зазначив безнесмен.

"Всі наші кредитори сідали за стіл переговорів. "Укрлендфармінг" за останні два з половиною роки виплатив $387 млн ​​зовнішнім кредиторам, незважаючи на те, що нам закрили всі ліміти на зовнішньому і внутрішньому ринках,  – продовжив Бахматюк.  – Тобто компанія за два роки не взяла ні копійки позикових коштів, але при цьому ми сіємо, прибираємо, виплачуємо зарплату близько 2,5 млрд грн на рік, платимо оренду, податки. Я дуже зручна "мішень",  у мене 450 юросіб. Більш зручної мішені, ніж я, навіть не можу собі уявити. Ти в кожному регіоні маєш стосунки. Це ж ціла політика, ми ж орендуємо землю. У нас 500 юристів постійно займається перепідписанням договорів".

На питання, у разі якщо арешт буде накладено, чи зможе він оскаржити його в міжнародних судах, Бахматюк відповів: "Ми не виключаємо цей варіант, але навіщо починати ще одну війну, яку необхідно фінансувати. Для нас в пріоритеті зараз життєдіяльність компанії. Нам потрібно дизпаливо і насіння купувати, зарплату платити. Ми і так в судах витрачаємо великі ресурси, а міжнародний суд  – це десятки мільйонів доларів. Оскільки кредитного ресурсу у нас немає взагалі, то криза з ліквідністю буде відчуватися дуже гостро".

"Сам арешт спірний, він підриває все міжнародне право, - додав він, - і якщо буде арешт активів "Укрлендфармінгу", то фактично арештуються і активи публічної компанії "Авангард". І головне, арешт ні до чого доброго не призведе. Мені легше сісти і домовитися, а далі йти і спокійно шукати партнера. Зрозуміло, що за наявної ситуації нам потрібні вливання в капітал. Так, зараз ми пропонуємо зовсім інші ціни і умови, ніж були два роки тому. Але скажіть, яка нормальна людина до мене прийде, якщо про мене банери висять на сайті Нацбанку. Я тільки з Китаю повернувся з переговорів з п'ятьма великими компаніями, вони зайшли на сайт Нацбанку  – і все!"

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<