Аваков вимагає розібратися з тендером на трансформатори Григоришина

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков припускає, що дії "Укренерго" щодо тендеру на закупівлю трансформаторів у компанії "Запоріжтрансформатор" Костянтина Григоришина є злочинними
Depo.Гроші
13 січня 2016 12:37
ФОТО: depo.ua

Зокрема, Аваков під час засідання Кабміну звернувся до міністра енергетики Володимира Демчишина з закликом відреагувати на повідомлення ЗМІ щодо рішень, які були прийняті наприкінці минулого року щодо "протекціоністських дій" компанії "Запоріжтрансформатор", коли були змінені на 2 млрд грн контракти на користь компанії Григоришина, передає depo.ua.

"Я не знаю, наскільки це правда, і чи є тут перебільшення, але це схоже на злочин", - сказав Аваков.

Нагадаємо, АМКУ прийняв до розгляду скаргу ПАТ "Запоріжтрансформатор" на порушення ДП НЕК "Укренерго" законодавства в ході закупівлі трансформаторів і реакторів і призупинив проведення закупівлі на строк до винесення рішення за скаргою. Розгляд скарги призначено на 19 січня 2016 року.

ЗТР звернувся в АМКУ і НЕК "Укренерго" з вимогою усунути Daewoo International Corporation від аукціону НЕК із закупівлі трансформаторного устаткування.

У своїй скарзі ЗТР зазначав, що в разі відсторонення Daewoo, ЗТР зможе конкурувати "з двома безпосередніми виробниками трансформаторного обладнання, а не з торговою корпорацією".

Як повідомлялося, ПАТ "Запоріжтрансформатор", представництва ABB і Siemens в Україні, Daewoo International Corporation і ТОВ "Квант-Сервіс" (Полтава, представник Hyundai) подали заявки на участь у тендері із закупівлі трансформаторного обладнання НЕК "Укренерго".

До другого етапу тендера були допущені всі претенденти за винятком "Квант-Сервіс".

ЗТР, що входить до групи "Енергетичний стандарт" бізнесмена Костянтина Григоришина, виробляє силові масляні трансформатори, електричні реактори, керовані шунтуючі реактори.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.