Авіаційна галузь може зазнати мільярдних збитків через карантин

Авіаційний комітет Торгово-промислової палати (ТПП) заявляє, що в 1-му кварталі 2020 року (січень-березень) економічні і фінансові збитки для підприємств авіаційної галузі від заходів, пов'язаних із запобіганням поширення коронавірусу, можуть скласти від 10 до 15 млрд гривень
 

Авіаційна галузь може зазнати мільярдних…
Фото: ЕРА

Про це йдеться у рішенні з питань порядку денного позачергового засідання комітету разом з членами комітету підприємців туристично-готельної індустрії від 17 березня, передає Depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

Наголошується, що найбільше зазнають економічних наслідків такі підприємства як аеропорти і українські авіакомпанії, метеорологічні центри і служби, хендлінгові і авіазаправні компанії, компанії з технічного обслуговування повітряних суден, кейтерингові компанії, а також спеціалізовані державні підприємства ("Украерорух", державні аеропорти).

Згідно з рішенням, критично необхідне залучення підприємств середнього і малого українського бізнесу до обговорення антикризових заходів з органами державної влади та місцевого самоврядування.

"В іншому випадку туристичну, авіаційну та готельну галузь може охопити рецесія, що буде незрівнянно гіршою, ніж в 2008 році, тому і період відновлення буде значно довшим", – сказано в документі.

Члени комітетів відзначили, що для відновлення повноцінної діяльності авіаційної галузі, обслуговуючих підприємств, туристичних компаній потрібно невідкладно забезпечити з боку державної влади пакет реанімаційних кроків.

На їхню думку, пакет антикризових заходів повинен передбачати можливість надання підприємствам галузей стабілізаційних кредитів, дозвіл надавати відпустки без збереження заробітної плати до закінчення карантину за угодою сторін, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів держави при простої виробництва, право для держаеропортів надавати канікули користувачам послуг для оплати послуг з наступною компенсацією з боку держави, а також можливість автоматично пролонгувати дію сертифікатів і актів льотних перевірок аеродромів. 

Нагадаємо, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявив, що країна має мобілізувати ресурси для реагування на економічні виклики у зв'язку з панлдемією коронавірусу. 

Станом на ранок 25 березня у світі від коронавірусу COVID-19 загинула 18 901 людина, кількість хворих зросла до 422 652.

Станом на 25 березня 07:00 в Україні зафіксовано 113 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme