Аваков: Відсутність законів по легалізації бурштинових копанок - це саботаж

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликає створити пакет законів, який дозволив би мешканцям Волинської, Житомирської та Рівненської областей видобувати бурштин легально
Depo.Гроші
23 червня 2015 09:15
ФОТО: depo.ua

Про це глава МВС написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

За його словами, видобуток бурштину - це практично передова галузь економіки в цих областях - тіньової економіки, яка не дає жодної гривні прибутку в бюджет.

"При ринку продажів бурштину, що видобувається, за скромними оцінками, в  $500 млн. на рік - збори в бюджет - нуль", - наголосив Аваков.

"Немає закону, що регулює видобуток бурштину", - заявив глава МВС, зазначивши, що причина відсутності відповідного законодавства - це саботаж

"Саботаж, в який залучені тисячі і тисячі людей. І чиновники, і депутати та службовці", - написав міністр.

"Інакше як пояснити пропущені законодавчі акти, що регулюють видобуток бурштину та діяльність старателів, місяцями і роками лежать в парламенті без руху? Як пояснити, при таких потенційних доходах, банкрутство і безвихідь навколо ситуації з державним "Укрбурштин"? Як пояснити дивну пасивність місцевої влади та правоохоронців у діях до врегулювання цієї невизначеності? Відповідь, на жаль, очевидна - залученість представників "еліт" в процес", - написав Аваков.

В якості вирішення проблеми глава МВС пропонує прийняти ряд законодавчих актів, які врегулюють видобуток бурштину, зазначивши, що звільненнями місцевих силовиків та чиновників ситуацію змінити не вдасться.

"Потрібно негайно прийняти пакет законів, що регулюють старательську діяльність. Дати можливість людям легально заробляти на видобутку бурштину старательським методом.

Легалізувавши старательську діяльність - необхідно негайно обумовити екологічні умови і обмеження по процесу видобутку. Державні ліцензії на ділянки видобутку та технагляд обов'язкові. Інакше, ми отримаємо картину місячних кратерів і постапокаліптичний пейзаж на величезних територіях всередині України.

Наполягаю на необхідності державної та (або) спеціально підконтрольної державі приватної скупки і сертифікації каменів (за прикладом золота). На ясних правилах визначити порядок оподаткування та імпорту бурштину з країни.

Частину зібраних податків направити на спеціальний режим охорони і контролю правоохоронців на "бурштиноносних" територіях. Смішно робити вигляд, що там, так само як і скрізь. Потрібна і спеціальна система, і більш висока вимогливість і більш висока зарплата", - написав Аваков.

"Я не працюю в міністерстві екології, але винесу своє судження і свої пропозиції як невідкладний і критично важливих для країни в інститути влади. Ми обговорювали це з прем'єром на вихідних і, я знаю, що прем'єр на найближчий Кабмін виносить в межах своєї компетенції, пакет доручень щодо врегулювання ситуації - але, це тактика і напівзаходи. Потрібно законодавче рішення.

Тому особисто і публічно звертаюся до голови парламенту Володимира Гройсмана, готовий бути йому помічником у цьому. Потрібно! Потрібно хоч спеціальний день, хоч спеціальну сесію, але потрібно невідкладно зібрати депутатів і сконцентрувати їх на прийняття пакету законів, що дають фундаментальні можливості для роботи (без вивертів) вертикалі виконавчої влади", - розповів міністр. 

Читайте також: Шокуючі наслідки варварського видобутку бурштину на Житомирщині (ВІДЕО)