Аудитори зацікавилися витраченими мільярдами на «вишки Бойка»

До 8 грудня 2014 року повинен бути проведений внутрішній аудит НАК «Нафтогаз України»
Depo.Гроші
28 листопада 2014 11:54
ФОТО: depo.ua
Аудитори зацікавилися витраченими мільярдами на «вишки Бойка»
Аудитори зацікавилися витраченими мільярдами на «вишки Бойка»

Про це йдеться в наказі міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, який оприлюднили на сайті міністерства, передає ДеПо.

У документі говориться, що міністр доручив аудиторській групі в термін з 26 листопада по 8 грудня здійснити позаплановий аудит НАК «Нафтогаз України» з метою належного реагування на звернення слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України А. Корецького від 18 листопада 2014 р. № 17 / 1 / 3-32899-14.

У міністерстві для цих цілей була створена спеціальна аудиторська група. Метою аудиту є визначення ступеня дотримання законодавства, нормативних документів при прийнятті рішень НАК «Нафтогаз України» протягом 2010-2011 рр. щодо надання ДАТ «Чорноморнафтогаз» двох безпроцентних позик для закупівлі двох самопідйомних плавучих бурових установок на загальну суму 6 млрд 443 млн грн.

Міністр енергетики доручив голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву забезпечити всебічне сприяння діяльності аудиторської групи.

Як повідомляв ДеПо, ГПУ з'ясовує, хто нажився на закупівлі «вишок Бойка».  Зокрема, було розпочато досудове розслідування за фактом заволодіння невстановленими особами, що діяли від імені посадових осіб ДАТ «Чорноморнафтогаз», державними коштами на суму 400 млн дол. під виглядом закупівлі вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.