Заарештовано заступника голови «Центренерго». Вилучені мільйони і фіктивні документи

Один із заступників голови правління ПАТ «Центренерго» заарештований. Під час обшуку в нього вилучено майже 2 млн грн, більше $300 тис., печатки та документи задіяних у злочинній схемі «фіктивних» підприємств
Depo.Гроші
25 листопада 2014 11:13
ФОТО: depo.ua
Заарештовано заступника голови «Центренерго». Вилучені мільйони і фіктивні документи
Заарештовано заступника голови «Центренерго». Вилучені мільйони і фіктивні документи

Як повідомили ДеПо в прес-службі Генпрокуратури, слідчими Головного слідчого управління ГПУ спільно з оперативними працівниками ГУ БОЗ МВС і ГУ БКОЗ Служби безпеки України викрито і припинено злочинну схему в діяльності публічного акціонерного товариства «Центренерго», майже 80% статутного фонду якого належать державі.

Встановлено, що службові особи вказаного товариства розробили та впровадили свідомо незаконну схему особистого збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди, так званих «відкатів», від суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснювали поставки послуг, робіт і товарів для ПАТ «Центренерго».

«З'ясовано, що тільки за один день листопада таким чином було отримано понад 850 тис грн від двох комерційних підприємств для подальшого поділу і присвоєння між працівниками ПАТ «Центренерго», - йдеться в повідомленні ГПУ.

На даний час за підозрою у скоєнні зазначених правопорушень затримано одного із заступників голови правління ПАТ «Центренерго», щодо якого судом обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Також затримано одного з посередників, який за винагороду в розмірі 10% надавав послуги з конвертації вищевказаних грошових коштів.

«У ході проведених обшуків виявлено та вилучено майже 2 млн грн, більше 300 тис. дол. США, печатки та документи задіяних у злочинній схемі «фіктивних» підприємств», - повідомили в ГПУ.

Згідно з повідомленням про підозру дії правопорушників кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою), і затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.