Антимонопольники хочуть відучити перевізників обдирати пасажирів

Антимонопольний комітет рекомендує Міністерству інфраструктури внести зміни до деяких нормативно-правових актів, щоб не допускати встановлення необґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів
Depo.Гроші
6 квітня 2015 14:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу комітету.

"На сьогодні відсутня чітка норма, яка б зобов'язувала органи місцевого самоврядування при встановленні (погодженні) тарифів на перевезення здійснювати з певною періодичністю обстеження пасажиропотоку на маршруті або вимагати від ініціатора зміни тарифу після надання результатів такого обстеження", - йдеться у повідомленні.

За даними Антимонопольного комітету, при здійсненні власних розрахунків під час зміни тарифу на перевезення перевізники часто занижують фактичний обсяг перевезення пасажирів, що може призвести до формування завищеного тарифу. 

Питання обстеження пасажиропотоку залишається нормативно неврегульованим, тому Антимонопольний комітет надав Міністерству інфраструктури обов'язкові для розгляду рекомендації, зокрема щодо внесення зміни до нормативно-правових актів, які б передбачали механізм визначення достовірного обсягу перевезень пасажирів.

Нагадаємо, що на початку лютого в Києві почали діяти нові тарифи на перевезення пасажирів у міському громадському транспорті, зокрема вартість однієї поїздки автобусом, трамваєм, тролейбусом чи фунікулером встановили на рівні 3 гривні. Також підвищився тариф на проїзд у маршрутному таксі в Києві та в регіонах. Перевізники пояснили необхідність підняття тарифів зростанням ціни на пальне і подорожчанням комплектуючих.