Аналітики ЖК «Кришталеві джерела»: Як правильно купувати вторинне житло?

Як відомо з даних Мін'юсту, більше 50% угод відбуваються саме на ринку вторинного житла. Це трапляється в основному з однієї простої причини - вторинна нерухомість, звичайно ж, має меншу вартість у порівнянні з новою
Depo.Гроші
4 березня 2015 17:16
ФОТО: depo.ua
Аналітики ЖК «Кришталеві джерела»: Як правильно купувати вторинне житло?
Аналітики ЖК «Кришталеві джерела»: Як правильно купувати вторинне житло?

Якщо ви хочете купити квартиру в новобудові Києва, то ідеальний варіант - обрати однокімнатну квартиру вартістю приблизно 50 тис. доларів. Але все ж не у всіх випадках вторинне житло виправдовує свою вартість, оскільки в квартирі часто доводиться робити ремонт, але зазвичай такий ремонт обійдеться набагато дешевше, якщо порівнювати з квартирою в новобудові, де взагалі нічого немає, крім голих стін.

Також, купуючи квартиру, обов'язково варто поцікавитися тим, хто в ній був прописаний до цього, щоб потім несподівано не виникли якісь проблеми, оскільки може бути таке, що, наприклад, колишній господар комусь заборгував, а ви через це можете зазнати неприємностей - незрозумілих дзвінків в двері або ж погроз. Також варто поцікавитися, ким є сусіди, оскільки з ними теж нерідко можуть виникати питання.

Якщо говорити про зовнішні непорозуміння, які можуть виникнути при купівлі вторинного житла, то сюди можна віднести господарські проблеми та правові. За твердженнями експертів, в Україні близько 50 тис. багатоповерхових будинків потребують ремонту. Але ось на державні програми з ремонту сподіватися не варто, тому що вони проходять занадто повільно і в підсумку українцям нічого не залишається, як зробити ремонт своїми силами.

Як стверджують аналітики ЖК «Кришталеві джерела», найбільш популярними квартирами на ринку вторинного житла є однокімнатні квартири площею до 30 кв. м. Знаходяться вони в основному в спальних районах, а ціни на них починаються від 30 тис. доларів.

Також досить популярними є і квартири в «хрущовках». Тут крім однокімнатних є і трикімнатні. До мінусів таких квартир можна віднести прохідні кімнати і невдалі планування. Якщо ви бажаєте стати власником такої квартири, та ще й ближче до центру міста, то вона вам обійдеться приблизно в 80 тис. доларів.

Найшикарнішою пропозицією вторинного ринку будуть елітні будинки, які були зведені в 90-х і 2000-х роках. Ці квартири хоч і відносно нові, але їхні господарі вже змінювалися. За таку квартиру доведеться викласти не одну сотню тисяч доларів.