АМКУ наказав утриматися від цінових спекуляцій перед Великоднем

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав суб`єктам господарювання, що діють на ринку яєць курячих товарних, обов'язкові для розгляду рекомендації
Depo.Гроші
8 квітня 2015 11:49
ФОТО: depo.ua

Особливу увагу Комітет приділяє питанню ціноутворення на яйця курячі товарні, оскільки вони є одним із основних соціально значущих продуктів харчування для всіх верств населення, повідомили depo.ua у прес-службі АМКУ.

Як повідомляється, досвід Комітету за попередні роки на ринках продовольчих товарів в Україні свідчить, що попит на продукти харчування, зокрема на яйця курячі товарні, постійно зростав напередодні Великодніх свят.

"Проведений Комітетом цьогорічний аналіз економічної ситуації на ринку яєць курячих товарних показав відсутність об'єктивних економічних причин, які могли б обумовити зростання цін на вказаний продукт", - йдеться у повідомленні і додається, що порівняно з лютим 2014 року, ціни на яйця при продажу їх сільськогосподарськими підприємствами зросли на понад 70%.

Саме тому АМКУ, з метою забезпечення стабільної цінової ситуації та зменшення негативних наслідків коливання цін на ринку яєць курячих, а також з метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, надав рекомендації основним птахофабрикам, які виробляють найбільші обсяги яєць курячих товарних, та торговельним мережам утриматися від встановлення оптово-відпускних та роздрібних цін, що перевищують їх економічно обґрунтований рівень.

Про результати розгляду рекомендацій суб'єкти господарювання зобов'язані повідомити АМКУ у п'ятнадцятиденний строк з дня їх отримання.

Мітки: АМКУ, ціни, яйця