Американці передумали будувати ядерний завод в Україні

У корпорації Westinghouse не підтвердили планів з будівництва заводу ядерного палива в Україні, про що раніше заявив міністр енергетики Ігор Насалик
Depo.Гроші
16 серпня 2016 12:07
ФОТО: depo.ua

В компанії Westinghouse зі штаб-квартирою Піттсбург (штат Пенсільванія) повідомили, що знайомі з планами українських чиновників, однак конкретних домовленостей немає, передає depo.ua з посиланням на DW.

За словами віце-президента та керуючого директора компанії в Північній і Східній Європі Азіза Дага, Westinghouse розгляне свою участь у проекті українського уряду тільки за умови, що Київ самостійно знайде фінансування для будівництва.

"На даний момент у світі можна спостерігати надлишок потужностей з виробництва ядерного палива, тому будівництво нової фабрики не принесе значних економічних переваг для країни. Втім, якщо країна вирішить зробити таку інвестицію, Westinghouse розгляне можливість своєї участі в проекті", - заявив Дага.

Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України також не змогла підтвердити наявність конкретних угод з американо-японської компанією.

"Українською стороною ведуться переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення даного проекту", - повідомили в Міненерго, додавши при цьому, що ними розроблений "проект концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки".

"Зараз в Міненерго готується проект наказу про створення робочої групи з метою законодавчого врегулювання проблемних питань, пов'язаних з можливою реалізацією проекту створення вітчизняного ядерно-паливного циклу", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ранішеІгор Насалик повідомив, що Україна і Westinghouse домовилися про будівництво на території України заводу з виробництва ядерного палива.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.