Активи Януковича та оточення залишилися недоторканими - Transparency International

Розслідуванням корупційних злочинів сім'ї Віктора Януковича і його найближчого оточення, а також заморожуванням активів і арештом майна займалася лише влада країн Європейського Союзу

Активи Януковича та оточення залишилися…

Про це заявили представники організації Transparency International, які за підтримки українських колег підготували детальний аналіз процесу повернення активів екс-президента України, передає depo.ua з посиланням на «Новое Время».

За словами експертів, роль українських і російських представників влади у даному процесі була мінімальною.

Вони висловлюють побоювання, що через рік всі активи Януковича та його наближених можуть бути повернуті колишнім власникам.

Як відомо, рік тому, 22 лютого 2014 року, Янукович залишив Україну в розпал масових протестів на Майдані. Одним з основних завдань нової влади країни стало залучення до відповідальності екс-президента і його оточення, а також повернення активів, що, знаходяться в Україні та за її межами, отриманих корупційним шляхом.

«Незважаючи на наявність міжнародних правових інструментів для розшуку та екстрадиції з Росії Віктора Януковича та інших колишніх посадових осіб України, підозрюваних у скоєнні злочинів, до недавнього часу вони не розшукувалися ані в Росії, ані в країнах СНД, ані в інших країнах», - нарікають в Transparency International.

У доповіді «Рік потому після падіння режиму Януковича: юридичний аналіз повернення активів» експерти описують такі проблеми:

а) виконання положень міжнародних конвенцій, які зачіпають боротьбу з транскордонною злочинністю, а також українського антикорупційного законодавства (прийнятого як до, так і після лютого 2014 року), в частині що стосується повернення доходів;

б) історію переслідування екс-президента України та інших високопоставлених осіб, звинувачених у привласненні державних коштів та порушенні прав людини (а також членів їхніх сімей).

На думку авторів доповіді, значна частина майна, яка фактично належить Януковичу та іншим фігурантам українських корупційних справ, оформлена на третіх або підставних осіб, тому визначення приналежності розшукуваного майна пов'язане з труднощами.

У доповіді наводиться виявлена ​​схема офшорів і підставних компаній, через які члени сім'ї Януковича і його найближче оточення виводили з країни значні кошти.

Нагадаємо, 16 лютого представник зовнішньополітичної служби ЄС Майя Кос'янчич заявила, що питання зняття або продовження санкцій Євросоюзу проти сім'ї екс-президента України Віктора Януковича буде вирішено в березні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme