Ахметов заплатить Україні 825 млн грн за електрику для "ДНР"

Господарський суд Запорізької області зобов`язав "ДТЕК Донецькобленерго", яке належить українському олігарху Ринату Ахметову заплатити держпідприємству "Енергоринок" 788 млн грн боргу за спожиту електроенергію, а також 37 млн грн пені, штрафу та інфляційних нарахувань
Depo.Гроші
14 травня 2015 14:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє  depo.ua з посиланням на "Наші гроші"

Зазначимо, що "ДТЕК Донецькобленерго" ( 71% належить Рінату Ахметову, а ще 25% компанії - державі, - ред.) постачає електроенергію споживачам Донецької області, в тому числі тим, які знаходяться на окупованій території.

Суд встановив, що заборгованість "ДТЕК Донецькобленерго" утворилася в вересні-грудні 2014 року.

За цей період "Енергоринок" поставив компанії майже 2,5 млрд кВт.г. електричної енергії на загальну суму 1,6 млрд грн.  Але "ДТЕК Донецькобленерго" повністю не розраховувалося, внаслідок чого виник борг в 788 млн грн.

В компанії посилаються на форс-мажор, тобто на  окупацію частини території Донбасу та проведення АТО. Через це утворилася заборгованість споживачів, що, відповідно, спричинило виникнення заборгованості за електроенергію, закуплену на оптовому ринку, самого "ДТЕК Донецькобленерго".

Суд ці аргументи "ДТЕК Донецькобленерго" відхилив, вказавши, що договір з "Енергоринком" передбачає, що через форс-мажор компанія може не тільки припинити розрахунки за електроенергію, але і її закупку. Але цього компанія не зробила.