Ахметов вирішив кинути сина Януковича на гроші

Незважаючи на дострокову поразку в судових розглядах з компанією "Макотрейдінг" Олександра Януковича - старшого сина екс-президента, найбільша гірничо-металургійна компанія країни "Метінвест холдинг" все-таки знайшла спосіб відтягнути повернення боргу
Depo.Гроші
19 травня 2015 11:41
ФОТО: depo.ua

Як з'ясувала "Ділова столиця", на початку травня Господарський суд Запорізької області задовольнив заяву компанії Ріната Ахметов і його партнера Вадима Новинського і відстрочив виконання свого рішення від 15 грудня минулого року до квітня 2016, передає depo.ua.

Зазначеним рішенням "Метінвест холдинг" зобов'язали повернути "Мако-трейдингу" майже 203 млн грн. за відвантажене раніше вугілля, а в лютому нинішнього року цей вердикт залишив у силі Харківський апеляційний господарський суд. Компанія Ахметова і Новинського навіть не стала подавати касацію на вказаний вердикт, за що і поплатилася: у березні державна виконавча служба в рамках зазначеного спору наклала арешт на все майно компанії. Такий розвиток подій став несподіванкою для "Метінвест холдингу", представники якого після цього активізувалися і накопичили потрібну кількість аргументів для запорізьких суддів.

Подаючи заяву про відстрочку повернення боргу, компанія вирішила "тиснути на жалість", вказавши, що опинилася в складній фінансовій ситуації, яка "загрожує повною зупинкою підприємства і значними соціальними наслідками". Юристи "Метінвест холдингу" поскаржилися, що багато контрагентів компанії, з якими у неї існують давно налагоджені зв'язки, прострочили погашення боргів, а деякі взагалі ігнорують виконання своїх фінансових зобов'язань. Як доказ була приведена сума простроченої дебіторської заборгованості контрагентів структури Ахметова і Новинського на 31 березня цього року, що перевищила позначку в 28,6 млрд грн. Суд визнав ці аргументи переконливими, порахувавши, що до квітня наступного року боржник зуміє "збалансувати фінансовий стан", а також вирішити питання щодо погашення заборгованості перед компанією Олександра Януковича.

Паралельно він прийняв рішення зняти арешт з активів "Метінвест холдингу", порахувавши дії державних виконавців незаконними.

Незважаючи на намальовану в суді сумну картину, перед інвесторами гірничо-металургійний холдинг Ахметова і Новинського звітує про цілком успішну роботу. Оприлюднена нещодавно консолідована фінансова звітність групи "Метінвест" показала, що її прибуток до сплати податків в 2014 р, незважаючи на істотне падіння доходів у порівнянні з 2013 р (на 17,5% - до $ 10,565 млрд), зріс з $2,36 млрд до $2,7 млрд. А загальний борг компанії за цей час скоротився на 25% - до $3,23 млрд.

Тому говорити, що все дуже погано в королівстві двох колись найбагатших "регіоналів", не доводиться. А ось в господарстві Олександра Януковича тим часом назрівають великі проблеми. Торік Саша-стоматолог фактично був викинутий з ключового для нього ринку вугілля, а також втратив контроль над своїми фінустановами - Всеукраїнським банком розвитку і Укрбізнесбанком, втративши, таким чином, важливі джерела доходів. Тому компанія втікача Олександра Януковича дуже розраховувала на повернення боргів найбільшими контрагентами, до яких, крім "Метінвест холдингу", відноситься також гірничо-металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" (він заборгував "Мако-трейдингу" більше 110 млн грн.). Але, схоже, в осяжному майбутньому цього не станеться.