Ахметов купив "найжирніший" актив збанкрутілого банку, - ЗМІ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав права вимоги за кредитом маслоекстракційного заводу (МЕЗ) в Харківській області. Покупцем став банк "ПУМБ"
Depo.Гроші
17 жовтня 2016 10:59
ФОТО: depo.ua

Договір уклали на електронному майданчику Аграрної біржі, передає Depo.ua з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

Згідно з паспортом лоту, розміщеним а сайті ФГВФО, йдеться про борг "Чугуївського МЕЗ" перед банком "Форум".

Під час торгів ціна об'єкта зросла зі стартових 150,65 млн грн до 158,18 млн грн. На сьогодні це найдорожчий лот, сформований на базі активів ліквідованих банків.

Рішення про продаж активу, який перебував на балансі ліквідованого Банку "Форум", ухвалене ФГВФО 25 квітня 2016 року і погоджене Нацбанком на початку травня.

Перша спроба продати борг Чугуївського МЕЗ була зроблена 21 червня, але провалилася через відсутність покупців. Після цього аукціон ще тричі зривався через недостатню кількість претендентів на актив: для проведення торгів має бути не менше двох учасників.  Це стало причиною зниження ціни активу до 150,65 млн грн.

З п'ятої спроби актив таки знайшов нового власника. І хоча ім'я покупця в ФГВФО не розголошують, за даними видання, борг Чугуївського МЕЗ викупив банк "ПУМБ", з яким у власника Чугуївського МЕЗ давні кредитні рахунки. Цю інформацію підтвердив заступник голови правління банку Костянтин Школяренко.

"Як основний фінансовий партнер Чугуївського МЕЗ, ПУМБ  ухвалив рішення викупити права вимоги по кредиту банку "Форум" і таким чином консолідувати в заставі цілісний майновий комплекс підприємства", - пояснив він.

Школяренко додав, що банк не має експертизи в придбанні проблемних кредитів на ринку, зокрема через торги, тому ПУМБ залучив факторингову компанію, що має велику експертизу в роботі з відкритими аукціонами.

"Кредит Банку "Форум" був викуплений і буде відображений на балансі ПУМБ", -  сказав він.

Нагадаємо, що власником ПУМБ є бізнесмен-олігарх Рінат Ахметов. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші