Аграрії заради податкових пільг погрожують "тракторним майданом"

Якщо президент України Петро Порошенко не внесе зміни до Податкового кодексу, в якому зменшується відшкодування аграріям, вони погрожують влаштувати під парламентом "тракторний і комбайновий майдан"
Depo.Гроші
31 грудня 2015 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції повідомив голова Всеукраїнського аграрного ради Андрій Дикун, передає depo.ua з посиланням на ГолосUA.

З 28 грудня аграрії вийшли на протест, перекриваючи дороги України.

"Сьогодні, 29 грудня, акція буде припинена у зв'язку з новорічними святами, протягом яких протестуючі очікують відповіді від президента. Далі йдуть новорічні свята, Різдво. Ми сподіваємося, що за цей час ми отримаємо відповідь від нашого президента, і він нас задовольнить. До нас уже підключилася Кіровоградська, Рівненська і Дніпропетровська область. Креативу в аграріїв вистачає: свиню в труні вони вже бачили. Це ще квіточки. Далі буде і "комбайновий" і "тракторний" майдан", - упевнений він.

Водночас, за словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, в України немає іншої можливості зараз отримати економічне зростання, окрім як збільшити експорт.

"Ви не можете збільшувати експорт, якщо вам не відшкодовують ПДВ. Невідшкодування ПДВ при експорті фактично є додатковим митом у 20%", - сказав він.

Нагадаємо, зміни до Податкового кодексу передбачають збільшення ставки єдиного податку з гектара для сільгоспвиробників в 1,8 рази і річний перехідний період перед скасуванням спеціального режиму стягування ПДВ. Питання скасування спеціального режиму ПДВ, за яким аграрії не платили нарахований податок до бюджету, було одним з найгостріших при обговоренні податкових змін.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" передбачає, що в розпорядженні підприємств, що займаються вирощуванням великої рогатої худоби та виробництвом молока буде залишаться 80% від сплаченого ПДВ, для виробників зерна ця норма становитиме 15%, а для всіх інших сільгоспвиробників – 50%.

Раніше в розпорядженні аграріїв залишався весь обяг сплаченого ПДВ, який зараховувався на спецрахунки.

Додамо, що скасування податкових пільг для агробізнесу є однією з вимог продовження співпраці з МВФ.

З 28 грудня протестувальники на сількогосподарській техніці блокували десятки доріг в Україні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші