Абромавичус сподівається, що закон про валютні кредити не дійде до Порошенка

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус вважає, що закон про реструктуризацію валютних кредитів не має надійти на підпис президенту Петру Порошенку
Depo.Гроші
3 липня 2015 14:22
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає depo.ua.

"Закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті - це популізм. Сподіваємося, що скасують цей закон і він не дійде до президента ", - сказав Абромавичус.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту, мотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Читайте також: Скандальний кредитний закон не вийде зі стін Ради