Абромавичус розповів, як "продати" Україну

Головними перевагами України для залучення іноземних інвестицій є зниження удвічі єдиного соціального внеску, дешева і кваліфікована робоча сила, лібералізація торгівлі з ЄС
Depo.Гроші
1 липня 2016 15:38
ФОТО: depo.ua

Таку думку в інтерв’ю "ЛІГАБізнесІнформ" обґрунтував колишній міністр економічної політики України Айварас Абромавичус, передає depo.ua.

"Треба дивитися на конкретний бізнес: думайте, як продати саме його. З приводу загальних моментів. Важливо, що ми вибрали конкретний напрям розвитку - Європу, і ми туди йдемо, хай не коротким і не найпростішим шляхом. З прагматичних речей, що продають: єдиний соціальний внесок з 41% до 22% знизився. Це один з найнижчих податків в Східній Європі. Інший момент - на жаль, дешева, але висококваліфікована робоча сила. Особливо якщо говорити про ІТ-фахівців. Інші фактори - вільна торгівля з Європейським союзом, безмитне ввезення українських товарів на територію Європи", - пояснив переваги України екс-міністр. 

Він констатував, що економіки розвивається циклами.

"У нас уже чотири роки серйозної рецесії. Упевнений, що найгірші показники залишилися позаду. Хто будує довгострокову перспективу на інвестиційний горизонт, заходить на ринок тоді, коли їм мало хто цікавиться", - констатував Абромавичус.
Він додав, що іноземні підприємці й компанії заходять на український ринок і зараз, але не в потрібних масштабах.

"Причина проста. Ми не почали приватизацію. Ще більш важливо - до сих пір в країні нічого не змінилося в сфері верховенства права. Новий прокурор сам визнає, що всі судді продажні. Ми змагаємося за інвестиції з іншими країнами. До речі, мало хто цікавиться бойовими діями на сході. В основному дивляться, чи захищені права інвесторів, чи можна вивести дивіденди, чи працюють справедливо суди. Поки не буде справедливих судів, не відбудеться повна реформа прокуратури, найжорстокіша люстрація – буде важко залучати інвестиції", - упевнений Абромавичус.

Нагадаємо, що, згідно з прогнозом Мінекономіки, наступного року очікується залучення в Україну не менше $4,5 млрд прямих іноземних інвестицій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші