Абромавичус пояснив своє ставлення до приватизації в "Укроборонпромі"

Якби в 90-х, під час приватизації, якнайбільше українських промислових підприємств були продані не місцевим олігархам, а скандинавським компаніям, німецьким, французьким, американським, то можливо, в Україні і не було б війни

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив голова наглядової ради "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус, передає Depo.ua.

"Тому що більше інтересів у різних країн було б в Україні, були б сильні лобісти, яких нам зараз гостро не вистачає. Це раз. По-друге, ці компанії вже давно технологічно переозброїти б. А через відсутність інвестицій вони працюють всі ці 28 років на вузьку кількість якихось застарілих ринків, а могли б працювати на весь світ на нових ринках з новою продукцією. Етика і культура ведення бізнесу і виробництва в цілому у нас в країні в разі приватизації і заходу великих іноземних компаній була б більш просунута, було б більше топ-менеджерів, конструкторів, технологів зі світовими знаннями, підходами", – сказав він.

За словами Абромавичуса, президент сказав, що він очікує в найближчому майбутньому початку широкомасштабної приватизації.

"У нас вже є в принципі, що продавати, політичної волі і минулого лідерства не вистачало це робити, тому такі цивільні підприємства, відомі мені по Мінекономіки, наприклад, як "Центренерго", Одеський припортовий завод, Державна зернова компанія, що не були приватизовані незважаючи на численні спроби. Україна дуже багато втратила від цього. Можливо, той же самий "Електроважмаш" зацікавить таких світових гігантів як Siemens або Alstom. І коли побачимо успішні приклади приватизації компанії необоронного сектора, успішні приклади інвестицій в Україну, тоді вже, звичайно, можна говорити про зняття з окремо взятих підприємств всередині "Укроборонпрому" статусу "стратегічні об'єкти, які не підлягають приватизації", – зазначив він.

Абромавичус вірить, що вітчизняний бізнес міг би успішніше працювати, ніж держава в оборонному секторі.

"Є реальні приклади. У Харкові, на одній території працює дві кампанії з однаковою назвою - ФЕД. Одне ПАТ, інше ДП. Я їх відвідав минулого тижня. Вони займаються агрегатобудування для авіації і ЖД. Одне вже давно в ХХI столітті, інше загубилося в минулому тисячолітті. Приватний ФЕД, це як фармацевтична лабораторія, суперсучасне обладнання, чистота (можна в шкарпетках ходити), працюють молоді фахівці, середня зарплата 21000 грн. Державний ФЕД сильно відстав, і технологічно, і кадрово. Середня зарплата всього 9600 грн в місяць. Я б дуже хотів з усього УОП зробити велику копію ось цього приватного ФЕДа", – наголосив Абромавичус.

Нагадаємо, раніше Абромавичус заявляв, що вважає передчасною приватизацію оборонних підприємств.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme