Абромавичус хоче продати крейсер "Україна"

Доцільності у добудові ракетного крейсера "Україна", що нині утримується на ДП "Миколаївський суднобудівний завод", немає, тому необхідно розглянути можливість його продажу

Таку думку висловив гендиректор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт "Укроборонпрому".

"В України немає потреби у крейсері такого масштабу, тому ми розглядатимемо можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати нові кораблі: меншого масштабу та у більшій кількості, виходячи із потреб наших Збройних сил", – повідомив Абромавичус.

Нагадаємо, 20 липня під час візиту  на Миколаївський суднобудівний завод Зеленський відвідав відомий ракетний крейсер "Україна".

Довідка:  Ракетний крейсер "Україна", який розроблявся у 70-х роках XX сторіччя для знищення авіаносців в океанах, не придатний для застосування у Чорному та Азовському морях. Корабель оснащений зенітним ракетним комплексом середнього радіусу дії, а також установкою для протикорабельних ракет. 

З 1990 року, після спуску на воду, ракетний крейсер Україна знаходиться на території Миколаївського суднобудівного заводу в недобудованому стані і може затонути, що призведе до екологічної катастрофи, забруднення акваторії річок Інгул, Південний Буг та Чорного моря.

У 2017 році п'ятий президент України Петро Порошенко схвалив рішення про демонтаж обладнання і продажу недобудованого крейсера на брухт. Однак Зеленський під час візиту до Миколаєва заявив: "Ми розпилювати не дамо. Це неможливо".

Читайте також: Плани Зеленського: Що буде з крейсером-довгобудом "Україна"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook