Абромавичус хоче пустити з молотка частину "Антонова"

Найбільшу компанію України з виробництва літаків – держпідприємство "Антонов" - можуть частково продати іноземним інвесторам
Depo.Гроші
2 жовтня 2015 17:24
ФОТО: depo.ua

Таку можливість пропонує розглянути Міністерство економічного розвитку та торгівлі, про що сказано в аналітичному огляді ТОП-100 найбільших державних підприємств України, передає depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

Ідеться про міноритарний (неконтролюючий) пакет акцій. Цей продаж дозволить просувати продукцію компанії на міжнародних ринках.

У Мінекономрозвитку вважають, що продаж акцій "Антонова" може залучити інвестиції, які також можуть надійти від держави за рахунок збільшення акціонерного капіталу або довготривалої позики на пільгових умовах. Стабільний приплив нових замовлень сприятиме економії за рахунок росту масштабів виробництва і поліпшить фінансовий стан і ліквідність "Антонов".

Мінекономрозвитку вказує, що держпідприємство в 2013 році виготовило всього сім літаків, тоді як, наприклад, компанія Boeing - 200 літаків, Embraer - 80, а російська корпорація ОАК - 111. Потреби "Антонова" в оборотному капіталі становлять 100 млн доларів США, для чого компанії необхідно отримувати замовлень мінімум на шість-сім літаків на рік з авансовим платежем 50%.

Довідка: ДП "Антонов" - провідний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер у ніші транспортних літаків найширшого призначення. Підприємство співпрацює з 76 країнами світу, з 2008 року входить до ДАК "Антонов".

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua