Абромавичус: Для бізнесу Україні є 171 "больова точка"

В Україні існує 171 "больова точка" для бізнесу. Йдеться про адміністративні та регуляторні норми, які заважають системі ефективно працювати, залучати інвестиції та заробляти гроші
Depo.Гроші
13 травня 2015 12:31
ФОТО: depo.ua

Про це завив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавчус, додавши, що кожну четверту з таких норм уже скасували, передає depo.ua з посиланням на Радіо "Свобода".

За його словами, Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує залучити інвестиції в Україну за допомогою дерегуляції, стимулювання торгівлі, зменшення регуляторних перешкод. Зокрема, із США запрошують експерта, під керівництвом якого почне працювати "регуляторна гільйотина". У той же час, ряд важливих макроекономічних показників України продовжують знижуватися.

Найближчим часом, повідомив Абромавічус, відомство зосередиться на декількох послідовних кроках. Ключовим є дерегуляція, тому необхідно прибрати інші зайві регулятори.

У Мінекономіки сподіваються, що ліквідація зайвих механізмів та інстанцій контролю зменшить корупцію і запрацює як "регуляторна гільйотина". Йдеться про системну модель для ревізії перешкод на шляху бізнесу, яку розробив американський економіст Скотт Джейкобс. Абромавічус вже анонсував, що цей експерт консультуватиме Україну для швидкої ревізії державної системи.

"Україна має близько 14 тис регуляторних актів. І якщо ми реалізуємо "регуляторну гільйотину ", то сформуємо комітет для перевірки кожного акту, чи відповідає він практиці вільного ринку, стандартам Євросоюзу і чи не містить корупційну складову", - пояснив Абромавічус.