Абромавичус анонсував корпоратизацію топ-100 держкомпаній

У найбільших 150 компаніях, що перебувають у державній власності і показують низьку ефективність, проведуть аудит, а управління ними буде передано радам директорів
Depo.Гроші
28 квітня 2015 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр економрозвитку і торгівлі Айварас Абромавичус під час інвестиційної конференції, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На 150 компаніях буде проведено аудит провідними компаніями світу. Ми також подаємо на уряд проект рішення, яке дозволить топ-100 компаніям бути корпоратизованими. Це буде означати, що цими компаніями буде керувати рада директорів", - сказав міністр.

Він пояснив, що зараз державні підприємства замість прибутків накопичують збитки.

"Ми випускаємо перший щорічний звіт топ-100 українських держпідприємств, які представляють 90% прибуткової частини, отриманої Україною від держпідприємств. Реальність показує поки що, що за перші 9 місяців 2014 року ці компанії акумулювали збитку на 80 млрд грн, хоча мали б створити прибуток десь на 80 млрд. Українські компанії продовжують платити зовсім низькі дивіденди - за останні 9 місяців 2014-го - всього 500 млн грн, це менше 2% загальної прибуткової частини бюджету. Українські компанії мають близько 100-130 млрд грн боргу, і цей борг наростає", - констатував Абромавичус.

За його словами, на більшості держкомпаній аудит не проводився взагалі, тому уряд вважає, що їх активи сильно недооцінені.

"Саме тому правильна оцінка активів буде означати, що ефективність таких активів буде набагато більшою, ніж те, що наведено у звіті", - додав міністр.

Нагадаємо, що український уряд планує залишити в держвласності лише трохи більше 250 стратегічно важливих компаній, а решта має піти на публічну приватизацію.

Довідка. Корпоратизація - розподіл акцій між засновниками підприємства або його інвесторами відповідно до їх унесків.