Абрамовічус заявив про створення холдингу стратегічних підприємств

Стратегічні державні підприємства повинні увійти у холдинг, а інші мають бути приватизовані
Depo.Гроші
30 серпня 2015 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Твіттері" написав міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, передає depo.ua.

"Абромавічюси і Демчишини не повинні керувати державними компаніями. Стратегічні підприємства - в холдинг, інше - приватизувати. Прозоро", - наголосив міністр.

Як пише "Економічна правда", посилаючись на "Інтерфакс-Україна", за словами міністра, МЕРТ вже розробив проект постанови Кабміну і відправив його на узгодження в центральні органи виконавчої влади.

Як відомо, 4 березня Кабінет міністрів затвердив новий перелік об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, скоротивши їх кількість до 309 з 395.

До нового переліку увійшли НАК "Нафтогаз України", компанії "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", НАЕК "Енергоатом", "Укрнафта", конструкторське бюро "Південне ім. Янгеля" та "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" (Південмаш), Одеський припортовий завод, "Сумихімпром", держпідприємство "Укрхімтрансаміак".

До переліку також увійшли морські торговельні порти, комбінати хлібопродуктів, національні та обласні державні теле- і радіокомпанії.

До списку стратегічних для української економіки та безпеки об'єктів включено, зокрема, підприємства, розташовані в включеному Криму та на території країни, підконтрольної так званим "ДНР" і "ЛНР".

Наразі в Україні налічується 1,833 тис. діючих державних підприємств, ще 1,5 тис. не працює або перебуває в стадії ліквідації.

Інші економічні новини читайте на Гроші.depo.ua.