79% громадян виступають проти обмеження їхнього права продавати свої паї

79% громадян виступають проти продовження штучного обмеження права продати свій земельний пай

Про це свідчать результати опитування, проведеного під час ефіру програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 15 червня.

19% опитаний згодні із продовженням дії мораторію на продаж землі, а 2% респондентів відповіли "Мені байдуже". Дослідження проводилось шляхом інтерактивного опитування.

Як зазначив відомий фермер та народний депутат від БПП Аркадій Корнацький, коментуючи результати опитування "а якби ви поїхали в село і запитали самих лише власників паїв, то у вас було б не 79% а 99% проти обмеження їх права продавати свою землю".

Земельну реформу стримують страхи, накоплені селянами за 18 років дії
мораторію, а також негативний досвід ваучерної приватизації, впевнений Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та
продовольства України.

"Але навіть критики ринку землі визнають, що двадцять сім мільйонів гектарів землі знаходяться в приватних руках. Це факт. Це є приватною власністю громадян і не є власністю держави. Це є активом кожної окремої взятої людини, чиї права зараз штучно обмежені", - сказав він.

За даними соціологічних досліджень, намір продати свою землю мають 20% всього лише власників, які і сформують першу хвилю пропозиції. "З відкриттям ринку ми вийдемо на той показник, який зараз є в європейських країнах і де в обігу перебуває 5-10% землі. І на довгі роки основною формою використання землі в
сільському господарстві залишиться оренда, - сказав Максим Мартинюк. - І насправді ми через запуск ринку землі якраз і вийдемо на той фермерський устрій сільськогосподарського виробництва, до якого прагнемо".

Нагадаємо, наразі Уряд фокусується на формуванні такої моделі сільського господарства, де б ключову роль відігравали фермери, оскільки саме фермерство є рушійною силою відродження сільських територій та подолання безробіття на селі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme