П'ята частина українців живе від зарплати до зарплати

Українці починають економити на одязі, розвагах і комунальних платежах
Depo.Гроші
19 вересня 2014 15:38
ФОТО: depo.ua
П
П'ята частина українців живе від зарплати до зарплати

Про це ДеПо повідомив фахівець з роботи з роздрібними мережами компанії Nielsen Назар Литвин.

«У 18% українців не залишається готівки після купівлі товарів першої необхідності», - повідомив Назар Литвин, посилаючись на дані проведеного дослідження споживчих настроїв українців.

За його словами, сьогодні 80% співвітчизників негативно оцінюють перспективи своєї роботи, а 64% чекають погіршення особистого добробуту.

«Що стосується питання, чи хороший зараз час для покупок, більшість українців (80%) вважають, що зараз не час витрачати гроші на нові речі», - говорить Литвин.

При цьому зараз українців найбільше хвилює напружена ситуація на сході.

За даними дослідження, для 35% українців - це головна причина для занепокоєння. При цьому 14% співвітчизників переживають за стан української економіки, а 10% заважають спокійно спати ночами питання політичної стабільності в країні.

Для прикладу, у жителів Євросоюзу інші причини для занепокоєння. 16% з них бояться залишитися безробітними. Ще 11% переживають за стабільність економіки своєї країни. І 9% турбуються за своє здоров'я і приділяють цьому питанню максимальну увагу.

«Цього року уперше під час опитування була виявлена нова причина для занепокоєння - борги. Ця тема хвилює 12% жителів сусідньої країни - Польщі», - розповідає Назар Литвин.

З урахуванням напруженої економічної ситуації в країні українці стали істотно скорочувати свої витрати. Передусім, менше витрачають на купівлю нового одягу (57%), переключаючись на дешевші бренди (38%), скорочуючи розваги поза межами дому, економлячи газ і електрику (44%), відкладаючи купівлю нової техніки (43%), скоротивши витрати на купівлю готових блюд (21%), економлячи на телефонних розмовах (22%) і рідше користуючись своїм автомобілем (16%).