«Зеонбуд»: Нацрада блокує перехід України на цифрове телебачення

На засіданні Комітету ВР з питань свободи слова та інформполітики конструктивного обговорення переходу України на цифровий формат мовлення, який має завершитися до кінця 2015 року, не вийшло
Depo.Гроші
11 березня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua
«Зеонбуд»: Нацрада блокує перехід України на цифрове телебачення
«Зеонбуд»: Нацрада блокує перехід України на цифрове телебачення

Так, як повідомили в компанії «Зеонбуд», під час розгляду на засіданні Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики щорічного звіту Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення одним з ключових питань було - перехід України на цифровий формат мовлення, який мав завершитися у 2015 році. Однак конструктивного обговорення не вийшло. Замість доповіді, голова національного регулятора Юрій Артеменко висловив голослівні звинувачення на адресу всіх учасників ринку, у тому числі - провайдера національної цифрової мережі, повідомили в компанії «Зеонбуд», передають «Українські новини».

«Ми вже майже звикли до постійної дезінформації суспільства від керівника Нацради про діяльність нашої компанії. Так, нещодавно в Faceebook він заявив, що «Зеонбуд» отримав від Нацради три попередження, і регулятор подавав до суду на компанію. Жоден із зазначених «фактів» не відповідає дійсності. Не стало винятком і засідання в Комітеті ВР. Прозвучало чергове безпідставне звинувачення у тому, що «Зеонбуд» грубо порушує ліцензію», - йдеться у повідомленні прес-служби ТОВ «Зеонбуд».

Як стверджують в «Зеонбуд», наразі компанія має тільки одне застаріле попередження від Нацради - щодо спірного питання про кодування. При цьому, всі вимоги регулятора вже виконані, а до Нацради подано про скасування попередження, як це передбачено законом. Однак, регулятор не поспішає з прийняттям відповідного рішення, і навіть не відповів протягом місяця компанії на її письмовий запит, що є порушенням законодавства.

Обурили представників оператора заява Артеменка, яка нібито прозвучала на комітеті: «Як мені повідомив виконуючий обов'язки голови АМКУ, приблизно через тиждень, буде рішення вже конкретного призначення штрафу». «І це тоді, коли зараз тільки відкрито справу про розгляд цього питання, а «Зеонбуд» ще навіть не надавав своїх пояснень в антимонопольний комітет, тому що ще не пройшли строки для відповіді, зазначені у вимозі АМКУ. Який сенс тоді писати пояснення взагалі, якщо голови двох солідних державних органів вже заочно винесли вирок?» - йдеться в заяві компанії.

Згідно з повідомленням «Зеонбуду», ще рік тому Україна мала надсучасну і найбільшу в Європі національну цифрову ефірну телемережу, до якої протягом двох років підключилося понад 14 мільйонів телеглядачів. Ця мережа була визнана в Амстердамі міжнародним співтовариством як найбільш динамічна телемережа у світі. Щомісяця понад півмільйона нових телеглядачів долучалася до сучасного телебачення і отримували можливість дивитися безкоштовно 32 національні телепрограми в цифровій якості. Ще рік тому, ніхто не сумнівався в тому, що Україна вчасно виконає свої міжнародні зобов'язання та у 2015 році перейде на цифрове мовлення.

«Ще рік тому, в 2014 році, планувалося надати телеглядачам можливість перегляду додаткового платного пакету з кращих світових телепрограм, почати перехід до телебачення високої якості та надавати в цифровій мережі інші сучасні послуги. А тепер голова Нацради вже з гордістю заявляє, що цифрової мережі «недовго жити залишилося». І вже ні для кого не секрет, що головною тезою серед членів Нацради стала теза про те, що Україна бідна та відстала країна, і вона не в змозі перейти на сучасне цифрове телебачення», - йдеться у заяві компанії.

Дивна метаморфоза відбувається, коли творча людина стає державним чиновником. Адже до Національної ради у переважній більшості прийшли талановиті особистості, з яких практично кожен вже мав за плечима реалізовані видатні національні проекти. Тезами їхнього життя було - будувати, придумувати, шукати, а тепер, у Нацраді, - закрити, заборонити, покарати. Невже кількість винесених попереджень та закритих телеканалів, цифрової мережі може когось з них задовольнити і вважатися досягненнями у їхній роботі?

На думку «Зеонбуду» така позиція регулятора рівноцінна тому, якби Україна відмовилася від розвитку мобільного зв'язку. «Перехід України на цифрове телебачення - це питання й національної інформаційної безпеки. Супутникове телебачення, де присутні всі інформаційні російські канали, вже займає 27% телепростору України. Тільки цифрова ефірна мережа може бути альтернативою цій ідеологічній експансії сусідньої держави. У разі відмови Національної ради від розвитку національного цифрового телебачення, очевидно, що дуже скоро проникнення російського телебачення в Україні складатиме понад 65%. Це гостре питання задавали Юрію Артеменку народні депутати, але він так і залишив його без відповіді», - йдеться у повідомленні прес-служби «Зеонбуду».