"Волонтери" хотіли "кинути" на 50 тис. посадовця Житомирщини

Правоохоронці викрили групу шахраїв, які намагалися на Житомирщині отримати кошти нібито для потреб ЗСУ
Depo.Гроші
1 квітня 2016 20:43
ФОТО: depo.ua

Псевдоволонтер зателефонував голові однієї з райдержадміністрацій та представився керівником благодійного фонду, запропонував посадовця перерахувати 50 тисяч гривень на рахунок "організації". Про це depo.ua повідомили у прес-службі СБУ.

Згодом зловмисник надіслав електронною поштою сканкопію ряду "документів", серед яких був, зокрема, лист за підписом одного із заступників Міністра оборони України з проханням сприяти діяльності фонду.

Чиновник запросив "благодійників" на особисту зустріч для обговорення допомоги військовим. Замість цього він почув тільки вимоги терміново прискорити перерахування грошей. У разі зволікання, шахраї погрожували задіяти "свої впливові зв'язки в центральних органах влади" для створення голові РДА проблем в роботі.

Співробітники спецслужби встановили факти підробки надісланих псевдоволонтерамі документів, в тому числі і лист від Міноборони. Сам благодійний фонд виявився фейковий.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 і ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Особи шахраїв встановлено. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення їх до відповідальності.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші