"Ведмежа" блокада: Пивоварський лякає втратою транзитних потоків

Спроби блокування активістами транзитного переміщення через Україну вантажівок із російською реєстрацією можуть мати лише негативні наслідки для України
Depo.Гроші
26 лютого 2016 13:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Пивоварський зазначив, що результатом блокування російських вантажівок може стати те, що перевізники Євразійського регіону будуть вважати небезпечним проїзд через Україну, і країна втратить транзитні потоки.

"Коли хтось каже, що буде блокувати транзит, треба чітко розуміти наслідки, чітко прораховувати їх. Це означає, що думати треба не сьогоднішнім днем, а думати стратегічно", – підкреслив Пивоварський.

Як повідомлялося раніше, ВО "Свобода" заявила про поновлення всеукраїнської акції з блокування проїзду російських вантажних автомобілів по території України, починаючи з сьогоднішнього дня. Об'єднання вимагає від уряду Яценюка невідкладно заборонити транзит російських фур по українській території і скасувати, за їхніми словами, зрадницьке за своїм змістом рішення про відновлення з 25 лютого російського транзиту.

"Ми вимагаємо від української влади... повністю зупинити транзит російського вантажного транспорту по території України", - йдеться у повідомленні "Свободи".

При цьому наголошується, що пропозиція забезпечити супровід Нацгвардії та інших структур МВС для безперешкодного проходження російських вантажівок по території країни є абсолютно неприйнятним.

Нагадаємо, що активісти ВО "Свобода" планують відносити блокування російських вантажівок.

Опівночі 25 лютого було відновлено транзит вантажного автомобільного транспорту між Україною і Російською Федерацією

11 лютого громадські активісти у 10 областях України почали безстрокову акцію з недопущення виїзду з України в напрямку міжнародних кордонів вантажних автомобілів з номерами російської реєстрації. У відповідь 14 лютого російський уряд заборонив транзит українських вантажівок по своїй території.

Тоді Кабінет міністрів України 15 лютого вжив дзеркальних заходів і тимчасово припинив дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації.

Пізніше сторони почали переговори з вирішення ситуації, що склалася. Так, 16 лютого Україна і Росія домовилися тимчасово, на період з 16 лютого по 25 лютого 2016 року включно, відновити переміщення заблокованих вантажівок по території обох країн.

На засіданні уряду 24 лютого Кабінет міністрів України за пропозицією Міністерства інфраструктури України дозволив транзит вантажного транспорту, включаючи російські вантажівки, на своїй території з 25 лютого, і доручив Міністерству внутрішніх справ забезпечити безпеку руху транзитних потоків. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші