«Укрзалізниця» почала вивозити вугілля з Донбасу

Зі східних регіонів України почали вивозити вугілля залізницею
Depo.Гроші
8 грудня 2014 12:07
ФОТО: depo.ua
«Укрзалізниця» почала вивозити вугілля з Донбасу
«Укрзалізниця» почала вивозити вугілля з Донбасу

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook перший заступник генерального директора «Укрзалізниці» Максим Бланк, передає ДеПо.

Він зазначив, що обсяги перевезення вугілля будуть залежати від вирішення декількох проблем.

«Це і екстрене відновлення зруйнованої інфраструктури, це розмінування окремих ділянок, це узгоджені «вогневі» коридори, це координація диспетчеризації руху з захопленою Донецькою залізницею, це особливі митні процедури, це, зрештою, пріоритетність тих чи інших транспортних перекидань. Іншими словами - це координація на рівні Міненерго, МВС, Міноборони, Фіскальної служби тощо», - пояснив Бланк.

Як повідомляв ДеПо, 5 грудня міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин припустив, що  вугілля з Донбасу почнуть вивозити протягом 2-3 днів. За його підрахунками, за добу із зони АТО можна буде вивозити до 5 тис. тонн вугілля, що достатньо для того, щоб «збалансувати систему».

В Україні спостерігається катастрофічний дефіцит вугілля через те, що більшість шахт Донбасу знаходяться на захопленій бойовиками території. Деякі теплоелектростанції на межі зупинки.

Тільки на початку грудня Україна частково відновила постачання вугілля з Росії.