"Укрзалізниця" передумала підвищувати вартість проїзду

Попри складну економічну ситуацію, "Укрзалізниця" не буде збільшувати вартість проїзду пасажирськими поїздами у внутрішньому сполученні
Depo.Гроші
1 грудня 2015 13:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "Укрзалізниці".

В компанії заявили, що залізниці несуть значне фінансово-економічне навантаження, забезпечуючи перевезення 17 пільгових категорій населення. Зокрема, за 10 місяців цього року "Укрзалізниця" перевезла пільговиків на суму 603,4 млн грн, а отримала компенсації від місцевих бюджетів лише на 143,14 млн грн, або 23,7% від суми наданих послуг.

"Це найгірший показник за останні шість років", - наголошують у прес-службі.

Також в "Укрзалізниці" відзначають низький показник компенсації за перевезення студентів і учнів.

"Перевезено студентів та учнів на суму 156 млн грн., при компенсації Міністерством освіти і науки 10 %, перевезено дітей віком від 6 до 14 років на суму 51,5 млн грн., з яких не компенсовано за жодного", -  йдеться в повідомленні.

За інформацією "Укрзалізниці", пільгові перевезення дітей здійснюються незважаючи на те, що з 2005 року компенсація витрат залізницям у Державному бюджеті не передбачалась взагалі. За останні 6 років їх перевезено на загальну суму 262 млн грн.

"Щодо компенсацій обласними державними адміністраціями, то найгірший стан по Тернопільській ОДА – компенсовано 8,8%, Вінницькій – 23%, Житомирській – 27,8% від фактично виконаних перевезень", -  зазначили в компанії.

"Враховуючи вищезазначене, для забезпечення безпечного та якісного обслуговування пасажирів ПАТ "Укрзалізниця" пропонує врегулювати питання щодо відшкодування коштів за пільгові перевезення соціально незахищених категорій громадян в повному обсязі", -  йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше в.о. заступника генерального директора "Укрзалізниці" Ігор Бреус повідомив, що компанія розраховує у 2016 році підвищити вартість квитків на поїзди дальнього сполучення  на 30%.

У свою чергу, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що "Укрзалізниця" поки що не прийняла рішення про підвищення тарифів на проїзд у пасажирських поїздах у 2016 році

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.