"Укргазвидобування" оголосило тендер на 540 млн грн в обхід системи ProZorro,- експерт

У травні цього року державна компанія ПАТ "Укргазвидобування" оголосила про тендер на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пласта, оминувши Систему публічних електронних закупівельProZorro
Depo.Гроші
31 травня 2016 18:57
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив полтавський експерт з питань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Сікалов, зазначивши, що вартість таких операцій в річному плані становить 540 мільйонів гривень.

За словами пана Сікалова, окрім того, що тендер було оголошено без дотримання вимог законів України про публічні та державні закупівлі, він є протиправним з точки зору природоохоронного законодавства та має ознаки корупційної складової.

Експерт розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко повідомив про те, що "11 світових та українських компаній вже виявили зацікавленість на стадії консультацій та розробки технічного завдання". І це попри те, що не була повністю оприлюднена тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для мешканців Харківської та Полтавської областей.

Полтавчанин Геннадій Сікалов занепокоєний тим, що керівництво державної компанії в порушення процедури відкритих торгів провело переговори з вибірковими потенційними учасниками майбутньої закупівлі. На користь цього свідчить і той факт, що ПАТ "Укргазвидобування" як державна компанія не зареєструвала оголошення про тендер у системі державних закупівельProZorro, а на підготовку технічно складних тендерних пропозицій потенційні учасникам дали лише 16 робочих днів (кінцевий термін подачі документів – 6 червня 2016 року). На думку Геннадія Сікалова, якщо ця прихована корупційна схема спрацює, витрачені понад півмільярда гривень з державного бюджету, якiбудуть закладені у нові тарифи на газ для населення.

Тому експерт в галузі енергетики заявив, що підготував звернення до Генеральної прокуратури України, яка має якнайшвидше провести перевірку діяльності ПАТ "Укргазвидобування" щодо проведення непрозорого тендеру на здійснення гідророзривів на родовищах компанії у Харківській та Полтавській областях.
Пан Сікалов переконаний, що такі дії керівництва держкомпанії несуть загрозу безпеці всієї України в енергетичній та екологічній сфері. А тому тендер, оголошений в порушення законодавства, має бути призупинений.

Варто відзначити, що про конкурс стало відомо 19 травня, а вже на наступний день голова "Укргазвидобування" Прохоренко похвалився в Facebook про те , що вже обговорив тендер з 11 світовими компаніями. При цьому, докладної документації по тендеру досі ніде немає .

"Укргазвидобування" оголосило тендер на 540 млн грн в обхід системи ProZorro,- експерт - фото 1

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.