"Укргазвидобування" не допустило до тендеру на 13 млрд грн власний "Укрбургаз", - Кучеренко

Умови найбільшого в історії електронних закупівель тендеру на 13 млрд грн на видобуток газу навмисно сформулювали так, щоб не допустити українські компанії
Depo.Гроші
9 листопада 2016 16:34
ФОТО: depo.ua

Про це заявив в коментарі журналістам екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко після завершення слухань в комітеті Ради, передає Depo.ua з посиланням на "Апостроф".

Кучеренко зазначив, що до найбільшого за всю історію електронних закупівель тендеру на газове буріння на 13 млрд грн не допустили українські компанії.

"Умови викрутили так, що якщо у тебе немає американського сертифіката - ти не можеш претендувати на тендер. Ні в одній українській компанії немає американської сертифікації", - повідомив він.

Поза тендером, зазначив екс-міністр ЖКГ, залишився навіть потужний "Укрбургаз", який є філією ДК "Укргазвидобування", його залишили поза грою.

"Якщо менеджмент так піклується про свою галузь, то необхідно було оголосити про завищені технічні умови хоча б за півроку. Тоді українські компанії підготувалися б: придбали б техніку, модернізували б існуючу", -зазначив він.

"Недопущення українських компаній до тендеру - ще один крок у бік знищення української газодобувної галузі", - повідомив Кучеренко.

В цілому, зазначив він, у 2015 році Україна видобула на півмільярда кубометрів газу менше, ніж в складному 2014. "У 2014 добували 15 мільярдів кубів газу, а через рік тільки - 14,5 млрд. Це дуже тривожний сигнал. Якщо така динаміка збережеться - за кілька років Україна стане повністю залежною від путінського газу ", - зазначив Кучеренко.

Він нагадав, що під час зміни керівництва "Укргазвидобування", новий менеджмент заявив амбітні плани щодо збільшення видобутку газу. "Було дуже багато прес-конференцій, роботи в фейсбуці, суспільство чекає, чим здивують нові менеджери. Вони виходять і кажуть, що не тільки не збільшили обсяги видобутку, а навпаки втратили", - підсумував Олексій Кучеренко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що керівник компанії "Укргазвидобування" Олег Прохоренко заявив про тендер на 13 млрд грн. для збільшення видобутку українського газу. Тендер - найбільший в історії електронних закупівель в Україні. Журналісти підкреслили, що від коментарів на питання про те, чому до тендеру штучно не допускаються українські компанії, Прохоренко відмовився.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.