"Укргазбанк" може бути розграбований, якщо банківського сектору не торкнеться люстрація

Оголошений Мінфіном України конкурс на посаду голови правління банку є непрозорим. Клієнти, вкладники, акціонери банку та інші зацікавлені особи, зокрема ділові ЗМІ, не мають жодної відкритої інформації щодо осіб, які претендують на посаду очільника правління банку з 93% державного капіталу
Depo.Гроші
30 березня 2015 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це заявили експерти групи банківського моніторингу "Всеукраїнського комітету народного контролю", передає depo.ua.

Більше половини з заявлених на конкурс осіб є колишніми власниками або топ-менеджерами банків, які збанкрутували або зазнали уведення тимчасової адміністрації зі всіма негативними наслідками для вкладників банку, заявили експерти Комітету народного контролю з посиланням на власні джерела.

Так, одним головним претендентом на посаду є чинний в.о. голови правління банку Кирило Шевченко-співвласник, голова правління та президент ПАТ "ТЕРРА-БАНК", у який в серпні 2014 року було введено тимчасову адміністрацію.

З-поміж інших кандидатів є й колишній голова правління визнаного неплатоспроможним ПАТ "АКБ "КИЇВ" Олег Тютюнник та Вадим Березовик - колишній голова правління АКБ "ФОРУМ", банкрутство якого експерти визнали одним з найгучніших за останній рік.

Експерти наголошують, що призначення до керівництва банком скомпрометованих осіб напередодні кількамільярдної докапіталізації може нести ризики для управління державними коштами та призвести до чергового розкрадання.

Нагадаємо, напередодні Уряд ухвалив рішення щодо капіталізації банку ще на 3,2 млрд грн. Кількість клієнтів-фізичних осіб банку на сьогодні перевищує 650 тисяч осіб, а їхні кошти сягають 7 млрд грн.

Поза тим, прийняття до конкурсу таких кандидатур порушує принципи, закріплені у нещодавно прийнятому Законі №218-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних із банком осіб" та вимог Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків", - сказано в заяві, поширеній через "Українські новини".

Нагадаємо, АБ "УКРГАЗБАНК" на 93% є власністю Міністерство фінансів України. Наразі триває конкурс на заміщення посади голови правління, фінальний етап якого відбудеться 3 квітня 2015 року.